فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی پابرجا است

فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی پابرجا است

تولیدو: از آنجائیكه توقف فروش 2200 ارز سهمیه ای توسط صرافی های بانكی برای جلوگیری از اقدامات سفته بازانه بوده است؛ بدین سبب فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی 23 گانه چون ارز مسافرتی، بیماری و دانشجویی همچنان پابرجا است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، با افزایش های اخیر قیمت ها در بازار ارز، صف های طولانی و جنجال برانگیزی مقابل صرافی های بانکی به سبب اختلاف قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی ها شکل گرفت که بانک مرکزی هم به دنبال این اتفاق، فروش ۲۲۰۰ دلار که سهمیه هر فرد با ارائه کارت ملی است را ممنوع کرد.
پیش از رخ دادن این اتفاق، صرافی های بانکی می بایستی به هر فرد متقاضی با ارائه کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام آن شخص نسبت به ارائه ۲۲۰۰ دلار که سهمیه آنها در طول یکسال است، اقدام می کردند که فعلا با دستور بانک مرکزی لغو شده است.
این تصمیم را می توان طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی به دنبال سیاست ارزی دوساله این بانک برای جلوگیری از کارهای سفته بازانه در بازار ارز دانست که به افزایش نرخ ها در بازار دامن می زند.
آنچه دراین زمینه حائز اهمیت می باشد، این است که صرافی های بانکی همچنان به تقاضاها و مصارف ۲۳ گانه مردم چون ارز مسافرتی، بیماری، دانشجویی و... پاسخ می دهند و اینکه کلیه معاملات ارز اشخاص توسط صرافی ها در سیستم ها و سامانه های مربوطه ثبت و به نهادهای نظارتی شامل سازمان امورمالیاتی، سازمان هدفمندی یارانه ها و... ارسال می شود و تصمیم حذف آن نیز برای کسانی بوده که با اجاره کارت ملی عرضه ۲۲۰۰ سهمیه دلار را محلی برای سفته بازی و سوداگری کرده اند.
منبع:

1399/06/19
13:20:07
5.0 / 5
1681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو