صادرات بیشتر از ۶ میلیارد دلاری استان مركزی در هفت سال گذشته

صادرات بیشتر از ۶ میلیارد دلاری استان مركزی در هفت سال گذشته

مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: از سال ۹۲ تابحال میزان صادرات غیر نفتی استان بیشتر از ۶ میلیارد دلار بوده كه طی ۴۰ سال گذشته بی سابقه است و تحقق این مهم مرهون و ماحصل تعامل بخش دولتی و خصوصی است.


سیدعلی آقازاده روز پنجشنبه 12 شهریورماه در پانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان مرکزی اظهار نمود: یکی از فعالیتهای نظام جمهوری اسلامی بخش تعاونی است و باید تعاون بیشترین حجم تبادلات اقتصادی و فعالیتهای صنعت و کشاورزی را داشته باشد و تلاش هم بر این است که در همین سمت حرکت نماییم، هرچند هنوز به اهدافمان نرسیده ایم ولی در نظر داریم بر مبنای سیاست گذاری نظام جمهوری اسلامی تعاونی ها هرچه بیشتر تقویت و حمایت شوند تا آنها بتوانند در عرصه های اقتصادی و ایحاد اشتغال فعالیت کنند.
وی ادامه داد: روند این تلاش و تحقق این هدف در سال های اخیر شتاب بیشتر و بهتری گرفته و بخش تعاونی استان مرکزی نسبت به سایر استان های همجوار و مشابه شرایط بهتری دارد. بواسطه ۲۲۷۸ تعاونی فعال در سطح استان ۲۱ هزار و ۵۰۰ شغل ایحاد شده که ۱۰درصد از بیمه شدگان کارگری استان هستند.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی فقط در یک ماه گذشته ۱۲۰ میلیون دلار صادرات داشته که در نوع خود کم نظیر است، خاطرنشان کرد: سال قبل از جانب بخش تعاون حدود ۱۸ میلیون دلار صادرات غیرنفتی صورت گرفته است.
آقازاده افزود: تعاونی ها می توانند با حمایت جدی مسؤلان تحریم ها را دور بزنند، هدف دشمنان از تحریم ها فشار بر مردم و دلسرد کردن آنها است اما باید با تلاش و همت مضاعف مسیر پیشرفت را طی کرد.
وی با اشاره به میزان مبادلات تجاری استان طی دولت های یازدهم و دوازدهم هم اظهار داشت: از سال ۹۲ تابحال میزان صادرات غیر نفتی استان بیشتر از ۶ میلیارد دلار بوده که طی ۴۰ سال گذشته بی سابقه است و تحقق این مهم مرهون و ماحصل تعامل بخش دولت و خصوصی است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: سال قبل میزان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از جانب بانک توسعه تعاون استان ۱۰۳درصد و بیشتر از تعهد بوده و بیشتر در حوزه پرداخت تسهیلات به بخش تعاون(معادل ۸۰ درصد) بوده که جای تقدیر دارد و باید تقویت تعاونی های استان و پشتیبانی از تولید مد نظر تمام مسئولین قرار گیرد.
آقازاده افزود: تعداد کارگران دارای حقوق معوق از مرداد سال قبل از پنج هزار و ۸۰۰ نفر به هزار و ۶۰۰ نفر در مرداد سالجاری رسیده که کاهش ۷۲ درصدی داشته است.
در انتها این نشست از تعاونگران و کارآفرینان برتر استان مرکزی با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جایزه تقدیر گردید.1399/06/14
10:59:59
5.0 / 5
1646
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو