سرپرست وزارت صمت خبر داد:

احیای 430 واحد صنعتی از شروع امسال

احیای 430 واحد صنعتی از شروع امسال

به گزارش تولیدو نیشابور ـ سرپرست وزارت صمت با اعلان اینكه واحدهای تولیدی زیادی داریم كه در كشور متوقف شده اند، اظهار داشت: در چهار ماهه اول سال 430 واحد صنعتی احیا شده است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، حسین مدرس خیابانی ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه های تولیدی در نیشابور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در سال جهش تولید شاهد می باشیم که واحدهای تولیدی به تناسب، افزایش ارقام تولید را دارند و همین طور در حال توسعه واحدهایشان هستند. سرپرست وزارت صمت با اعلان اینکه سیاست وزارت صمت پشتیبانی از تولیدکنندگان و ممنوعیت واردات است و جلوی واردات کالاهایی که در داخل تولید داریم را می گیریم، اضافه کرد: تولید به سرعت در کشور در حال حرکت است و تصورم این است که واحدهای تولیدی و صنعتی را فراتر از قبل ببینیم.
وی با اعلان اینکه واحدهای تولیدی زیادی داریم که در کشور متوقف شده اند، افزود: همه با هم در تلاش هستیم تا این واحدها مجدد فعال شود که در چهار ماهه اول سال نیز ۴۳۰ واحد صنعتی احیا شده است. مدرس خیابانی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا در چارچوب یک خط ویژه، مواد اولیه را به تولیدکنندگان شناسنامه دار معتبر و بزرگ کشور تخصیص دهیم و همین طور مالیات ارزش افزوده شان را بازگشت داده و ترخیص کالاها از گمرک را سرعت بخشیم.
سرپرست وزارت صمت با اشاره به دستور ریاست جمهوری در خصوص اینکه نباید هیچ مواد اولیه و ماشین آلاتی در گمرکات بماند، اظهار نمود: تولیدکنندگانی که مواد اولیه شان در گمرکات کشور هستند به وزارت صمت مراجعه کنند.
مدرس خیابانی، تنها و مطمئن ترین مسیر عبور از تحریم و ویروس کرونا را بخش تولید عنوان نمود و اظهار داشت: عزم دولت و حاکمیت، این است که با انسجام ملی نگذارند دشمنان نظام به خواسته های خود برسند.
وی بیان کرد: ۷۰ هزار پروژه در کشور داریم که از این مقدار، ۱۳ هزار پروژه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و چهار هزار پروژه بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
سرپرست وزارت صمت افزود: وزارت صمت با همکاری تمام دستگاه ها در امتداد تخصیص منابع ارزی، تامین مواد اولیه و همین طور در حال تدوین ساز و کار جدید در بورس است تا قیمت عرضه مواد اولیه خودمان را بالاتر از قیمت جهانی نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه ساز و کار جدیدی در عرضه فلزات اساسی به بورس ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: حد نهایت قیمت عرضه شده در بورس باید معادل قیمت جهانی ضرب در ارز نیما باشد.


منبع:

1399/05/16
23:09:53
5.0 / 5
1986
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو