عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح كرد:

لزوم آموزش نیروی انسانی در شركت های خودروساز

لزوم آموزش نیروی انسانی در شركت های خودروساز

به گزارش تولیدو عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: برای آنكه شركت های خودروسازی كشور بتوانند به مرحله خودكفایی در تولیدات خود برسند سفارش می كنم به سمت الگوبرداری و استفاده از تجربیات خودروسازان جهانی حركت كنند.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر به نقل از سایپا، سید جمشید جمشیدی مفرد، درباره اینکه چگونه می توان میزان داخلی سازی خودرو های داخلی را افزایش داد، خاطرنشان کرد: راه های مختلفی برای افزایش داخلی سازی خودرو در کشور وجود دارد که به نظر من بهترین آن الگو برداری از شرکت های خودروسازی است که موفق عمل کردند؛ اگر به صورت ریشه ای چرایی موفقیت شرکت های خودروسازی جهانی استخراج شود ما هم می توانیم با استفاده از تجربیات آنها کار نماییم.
وی اضافه کرد: درست است که صنعت خودروی ایران تحریم است و مشکلات زیادی در این عرصه وجود دارد اما باید قبول کرد که در بعضی از مواقع در جهت داخلی سازی گام برداشته نشده است، بنابراین برای جبران عقب ماندگی های تاریخی که در صنعت خودرو وجود دارد بایستی مطالعات دقیق و پیوسته ای از شرکت های موفق خودروساز جهانی انجام دهیم که اساسا در این حوزه به دستاوردهای خوبی دست پیدا می نماییم.
جمشیدی مفرد افزود: استفاده از تجربیات و الگوبرداری صحیح از کشورهای موفق در تولید خودرو و قطعه کمک می نماید که ایران با سرعت بیشتری در مرحله خودکفایی قرار گیرد.
عضو اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: مبحث دیگری که شرکت های خودروسازی می توانند دنبال کنند، آموزش نیروی انسانی در شرکت های خودروساز و قطعه سازان خارجی است؛ مهندسان ایرانی باید از نزدیک فضای تولید و داخلی سازی را ببینند تا بتوانند آنرا در کشور پیاده سازی کنند. تحریم نباید جلوی فعالیتهای خودروسازان را بگیرد و بنابراین لزوم دارد که شرکت های خودروساز و قطعه ساز به سمت علم و فناوری روز بروند تا بتوان به سمت داخلی سازی با روش های نوین رفت.
جمشیدی مفرد اظهار داشت: ما از مربی فوتبالیست خارجی استفاده می نماییم و هیچ مشکلی هم وجود ندارد، قطعا می توان در صنعت خودرو از چنین پتانسیلی بهره برد تا این صنعت رشد کند.


منبع:

1399/05/04
13:59:19
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: آموزش , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو