رییس اتاق تعاون:

ظرفیت های بخش تعاون همچنان در اقتصاد ایران مغفول است

ظرفیت های بخش تعاون همچنان در اقتصاد ایران مغفول است

به گزارش تولیدو رئیس اتاق تعاون با اعلان اینكه 5۷ میلیون نفر از جمعیت ایران عضو تعاونی ها هستند، اظهار داشت: ظرفیت بخش تعاون همچنان مغفول مانده است.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر، بهمن عبدالهی در دیدار با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بیش از ۱۸ میلیون نفر عضو تعاونی ها هستند و یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کردند و بیش از ۵۷ میلیون نفر با عنایت به سهام عدالت عضو تعاونی ها هستند. رئیس اتاق تعاون اضافه کرد: در بخش های مختلف بیش از ۶۰ درصد حمل و نقل کشور نیز در اختیار تعاونی ها است و در صنایع فولاد، پتروشیمی و سایر بخش های معدنی نیز تعاونی ها فعالیت دارند. وی خاطرنشان کرد: تعاونی ها در همه بخش های کشور نقش آفرینی می کنند و سهم ۲۵ درصدی برای بخش تعاون پیشبینی شده بود که عدم دسترسی به آن اقتصاد دولتی است ولی قوانین و مقررات در نظر گرفته شده برای توسعه بخش تعاون به خوبی اجرا نشد. وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های قانونی کشور برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته شده و باید از ظرفیت های بخش تعاون کشور استفاده گردد. بگفته عبدالهی، تعاون بهترین قالب برای حضور مردم در اقتصاد است و باید به این بخش کمک کرد.

عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون نیز در این دیدار اظهار داشت: ۴۰۰ هزار میلیارد تومان حجم پرتفوی سهام عدالت هستند که بخش عمده ای از سهام عدالت در تعاونی های استانی مستقر هستند. وی با انتقاد از حجم بالای بخشنامه ها اضافه کرد: اتاق تعاون در حوزه شورای پول و اعتبار تابحال برای جلب آرای اعضا، نقش آفرینی کرده است؛ این در شرایطی است که در بعضی بخش ها همچون شورای اقتصاد و سایر بخشها توانسته ایم نقش آفرینی کرده است. عظیمی با اشاره به اینکه اتاق تعاون مشاور سه قوه است و باید از این ظرفیت استفاده شود، تصریح کرد: این در شرایطی است که ما متقاضی حضور در ستاد تنظیم بازار هستیم.


منبع:

1399/03/13
23:20:32
5.0 / 5
2737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو