صادرات طلای روسیه آزاد شد

صادرات طلای روسیه آزاد شد

به گزارش تولیدو دولت روسیه در فرمان جدیدی اجازه داد مجوزهای صادرات شمش و طلا برای تولیدكنندگان فلزات پرارزش صادر شود.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، شركتهای معدنی روسیه مدتها منتظر اعلام این سیاست بودند كه از هفته جاری اجرایی شد و به آنها اجازه می دهد مجوزهای بلندمدت برای صادرات طلا و نقره پالایش شده را همانند بانك های بازرگانی دریافت نمایند.

این مجوزها از جانب وزارت صنعت و تجارت صادر می شود و به معدنكاران و تولیدكنندگان فلزات پرارزش اجازه می دهد تولیدشان را به شكل شمشهای خالص فلزات صادر كنند.

معدنكاران طلای روسیه از این تصمیم برای صدور مجوزهای صادرات كلی كه جایگزین مجوزهای محدود قبلی می شوند استقبال كردند. سخنگوی شركت پلی متال كه دومین تولیدكننده بزرگ طلای روسیه است، اظهار نمود كه آزادسازی فروش بین المللی فلزات پرارزش برای معدنكاران روسیه فرصتهای صادرات را بهبود خواهد بخشید و بوروكراسی غیرضروری را می كاهد.

هنوز مشخص نیست آیا سیستم جدید اجازه صادرات نامحدود را خواهد داد یا همچنان محدودیتهایی وجود خواهد داشت. مدت اعتبار این مجوزها هم مشخص نیست.

حدود دو هفته پیش انجمن فاینانس ملی روسیه كه نماینده نهادهای اعتبار بازرگانی شامل بانك های صادركننده بزرگ طلا است، از بانك مركزی و وزارت حمل و نقل و وزارت دارایی خواست صادرات فلزات پرارزش را با عنایت به محدودیتهای به وجود آمده در بحران شیوع كرونا نظیر توقف پروازهای مسافری بین المللی، تسهیل كنند.

اما فرمان جدید امكان دارد آن طور كه بانكها امیدوار بودند به آنها كمك نكند چونكه به معدنكاران اجازه می دهد بدون واسطه عمل كنند و سود بانكها را كه تنها صادركننده طلا بودند، تضعیف می كند. همینطور قدرت مذاكرات بانكها را می كاهد چون كه تولیدكنندگان یكباره گزینه های بیشتری برای فروش پیدا كرده اند.

بر اساس گزارش پلاتس، با این فرمان میزان صادرات مستقیم معدنكاران در مقایسه با فروششان به بانكها افزایش پیدا خواهد نمود مگر این كه بعضی از شركتها سیستم صادرات جدید را نامناسب بیابند.
1399/02/03
13:39:16
5.0 / 5
2774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو