رئیس اتاق تهران مطرح كرد:

فواید آزادسازی سهام عدالت

فواید آزادسازی سهام عدالت

به گزارش تولیدو رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: با عنایت به وضعیت بازار سرمایه كه تقاضا زیاد و عرضه كم شده، سهام عدالت می تواند بخشی از تقاضا را پوشش دهد.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر، مسعود خوانساری در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در مورد لزوم آزادسازی سهام عدالت نوشت: میانه فروردین ماه طی نامه ای به رئیس جمهور چندین پیشنهاد برای مهار اثرات نامطلوب اقتصادی ناشی از كرونا عرضه دادیم. در این روزها كه بازار سرمایه شرایط خاصی را پشت سر می گذارد، توجه به یكی از پیشنهادات این نامه بیشتر از گذشته اهمیت پیدا كرده است.
وی اضافه كرد: یك بند از این نامه به مبحث سهام عدالت می پرداخت. ۵۰ میلیون نفر سهام عدالت در اختیار دارند و متوسط ارزش سهام آنها ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است. ازاین رو هم جمعیت قابل توجهی درگیر مبحث سهام عدالت هستند و هم اینكه این سهام از نظر ریالی ارزش بالایی دارد.
به گفته خوانساری، حال در شرایطی كه بازار سرمایه طی یكسال گذشته دوران رشد را سپری كرده، امكان آزادسازی سهام عدالت هم فراهم آمده است. در این شرایط می توان سهام شركت های سهام عدالت را به صورت مرحله ای به صندوق قابل معامله در بورس واگذار و واحدهای این صندوق به مشمولان واگذار كرد. البته این صندوق تنها برای تسهیل عرضه سهام عدالت ایجاد می شود و بازارگردان صندوق باید بعد از خرید واحدها، مبادرت به فروش سهام در بازار و ابطال آن كند.
وی تصریح كرد: آزادسازی سهام عدالت دو فایده مهم دارد. اول اینكه با عنایت به وضعیت بازار سرمایه كه تقاضا زیاد و عرضه كم شده، سهام عدالت می تواند بخشی از تقاضا را پوشش دهد. فایده دوم هم مربوط به تأمین درآمد برای دارندگان سهام می شود. بویژه اینكه اقشار كم تر برخوردار این سهام را در اختیار دارند و تلاش دولت طی دو ماهه گذشته این بوده كه درآمدهایی برای آنها تأمین كند. در صورت آزادسازی سهام عدالت آنها از مزیت دسترسی به منابع حاصل از فروش دارایی هایشان بهره مند می شوند.

1399/01/31
11:50:39
5.0 / 5
2642
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو