درخواست رییس اتاق بازرگانی ایران از رییس جمهوری:

تسهیلات اقتصادی، شامل اشخاص حقوقی هم بشود

تسهیلات اقتصادی، شامل اشخاص حقوقی هم بشود

تولیدو: رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای جدید به رئیس جمهوری ضمن قدردانی از برخی سیاست های حمایتی دولت برای اقتصاد، از او خواست معافیت های در نظر گرفته شده برای اشخاص حقیقی به اشخاص حقوقی نیز ارائه شود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بعد از شیوع ویروس كرونا در ایران، دولت اعلام نمود بمنظور پشتیبانی از فعالان اقتصادی و با هدف كاهش اثرات منفی شیوع این ویروس، تسهیلاتی را برای فعالان اقتصادی در نظر خواهد گرفت.
تسهیلات در حوزه پرداخت های مالیاتی، تامین اجتماعی یا تعویق در پرداخت اقساط بانكی، قسمتی از برنامه هایی بود كه از طرف دولت در دستور كار قرار گرفت.
چند هفته بعد از نهایی شدن این سیاست ها، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، ضمن تقدیر از سیاست های حمایتی دولت، از او خواسته به شخصیت های حقوقی نیز توجه گردد.
در این نامه كه پایگاه اتاق بازرگانی ایران منتشر نموده آمده است: " احتراماً ضمن تشكر و قدردانی از حضرتعالی و همین طور شورای عالی هماهنگی اقتصادی و ستاد ملی مقابله با كرونا درباب اتخاذ تصمیمات موثر جهت پشتیبانی از تولید و اشتغال كشور و همچون معافیت صدور یا تجدید پروانه كسب یا كار اشخاص حقیقی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم از ستاندن گواهی پرداخت یا ترتیب بدهی مالیاتی تا اختتام خردادماه سال۱۳۹۹، خواهشمند است با توجه به اینكه عمده كارهای تولیدی، صادراتی و اشتغال كشور توسط اشخاص حقوقی انجام می شود و در امتداد پشتیبانی از تولید، صادرات و اشتغال كشور، جلوگیری از گسترش ویروس كرونا و صیانت از بهداشت و سلامت مردم شریف و همچون مدیران و كارمندان خدوم بخش های دولتی و خصوصی، مقرر و دستور فرمایند جزء (۳ ) بند (۴) مصوبه مورخ ۱۳/۱۲/۱۳۹۸ شورای عالی هماهنگی اقتصادی (معافیت از ستاندن گواهی پرداخت یا ترتیب بدهی مالیاتی تا اختتام خرداد ماه سال ۱۳۹۹) به اشخاص حقوقی نیز تعمیم داده شود".
همین طور عباس آرگون – عضو اتاق بازرگانی تهران – در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه دقیق به شرایط شركت ها و واحدهای تولیدی، اظهار نمود: در شرایط فعلی و باتوجه به شیوع كرونا، اساسا باید حمایت های دولت در چند سطح عمده اجرایی شود. یكی از آنها، كمك به اقشار كم درآمد جامعه است كه بدون حمایت امكان گذران امور را نخواهند داشت و دیگر كسب و كارهای كوچكی كه تحت تاثیر كرونا، یا بسته شدند یا بسیار زیان دادند.
او افزود: در كنار این دو گروه، بخشی كه نیاز به حمایت جدی دارند واحدهای تولیدی بزرگ هستند. واحدهایی كه تعداد زیادی كارمند و نیرو دارند و قسمتی از بار اقتصادی كشور را به دوش می كشند. این واحدها نیز باید در لیست حمایت ها باشند برای اینكه در صورت فراموش شدن، نه فقط خود لطمه می بینند كه در نگاه كلان، تامین نیازهای داخلی مردم و صادرات كالا نیز با مشكل مواجه خواهد شد.
منبع:

1399/01/24
23:07:46
5.0 / 5
3887
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو