رییس مركز توسعه تجارت الكترونیك خبر داد:

ورود ۳۰۰ صنف به جشنواره فروش اینترنتی

ورود ۳۰۰ صنف به جشنواره فروش اینترنتی

به گزارش تولیدو رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك با اشاره به شرایط اقتصادی به وجود آمده در كشور تحت تأثیر شیوع كرونا اعلام نمود كه با برنامه ریزی صورت گرفته حدود ۳۰۰ صنف فعالیت خویش را در جشنواره فروش آنلاین آغاز كردند و این روند ادامه خواهد داشت.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، علی رهبری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام نمود: با عنایت به انتشار كرونا در اسفندماه سعی كردیم با یك برنامه ریزی جدید شرایط را برای توسعه فروش اینترنتی فراهم نماییم و در قالب آن، فروشگاه های اینترنتی و واحدهای صنفی در نظر گرفته شدند تا كار اجرایی شود.
به قول وی، در ایام گذشته با برنامه ریزی برای عرضه ی برخی تسهیلات به مردم و در نظر گرفتن برخی جوایز تلاش شد اقبال به فروش اینترنتی افزایش پیدا كند كه خوشبختانه در این مدت فروش كسب و كارها از این طریق بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد یافت. همینطور در بازه زمانی ۲۳ اسفندماه تا شروع سال جاری هم سایت این جشنواره بیشتر از ۲۰۰ هزار بازدید داشت.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك با تاكید بر ضرورت همراهی اصناف و سایت های فروش اینترنتی در توسعه این برنامه، تصریح كرد: حدود ۱۲۰۰ فروشگاه اینترنتی متقاضی ورود به این جشنواره بودند كه با عنایت به ارزیابی های صورت گرفته از عملكرد آنها هم اكنون حدود ۳۰۰ سایت در این بخش فعال شده اند. همینطور حدود ۵۰۰۰ صنف هم برای ورود به این جشنواره مطرح شدند كه حدود ۳۰۰ صنف كار خویش را شروع كرده و بیشتر از ۵۰۰۰ صنف هم در مرحله ی ثبت نام یا آموزش قرار دارند.
رهبری با اشاره به آغاز دور دوم این جشنواره تصریح كرد: به منظور توسعه این فرایند ما كوشیده ایم برخی تسهیلات را برای فروشگاه های اینترنتی در نظر بگیریم. عرضه ی تسهیلات در سهمیه سوخت پیك های تحویل دهنده بسته ها و عرضه سهمیه تجهیزات مبارزه با كرونا در بسته بندی این كالاها بخشی از این حمایت ها بوده و در تلاش هستیم در آینده با كاهش مالیات بر ارزش افزوده و تقویت عرضه در فضای مجازی، راه را برای توسعه این حركت باز نماییم كه در روزهای كرونا هم برای ما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.1399/01/18
23:35:18
5.0 / 5
2796
تگهای خبر: آموزش , اصناف , اقتصاد , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو