سال جهش تولید،

10 پیش شرط مورد نیاز برای جهش تولید

10 پیش شرط مورد نیاز برای جهش تولید

به گزارش تولیدو رئیس كنفدراسیون صادرات ایران می گوید برای جهش تولید، اقتصاد ایران به ۱۰ پیش نیاز مهم احتیاج دارد.


محمد لاهوتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام جهش تولید از جانب مقام معظم رهبری، اظهار نمود: اولین موضوعی كه باید در این راه به آن توجه كرد، رفع واقعی موانع تولید است. همانطور كه در سال های پیش هم مطرح بوده، در راه تولید در ایران موانع مختلفی وجود دارد كه برای ثبت جهش تولید باید به شكل واقعی آنها را برطرف كرد. دومین عامل كه در كنار عامل نخست تعریف می شود، بهبود محیط كسب و كار است.
وی با اشاره به اینكه باید شرایط برای امنیت خاطر سرمایه گذاران فراهم باشد، بیان نمود: سومین عامل در این راه مبارزه با فساد است. این مساله می تواند به كاهش فشارها بر سرمایه گذاران و ایجاد امنیت برای آنها منجر شود كه چهارمین عامل در این عرصه به حساب می آید.
این عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: عامل پنجم در رسیدن به این هدف، اجرا و نظارت دقیق بر قوانین حوزه تولید و تجارت است؛ موضوعی كه می تواند به ایجاد رقابت واقعی میان فعالان اقتصادی و كاهش فضای رانت و فساد بیانجامد. موردی كه به ششمین پیش نیاز یعنی ایجاد فضای رقابتی و غیر رانتی منجر می شود.
لاهوتی افزود: اصلاح سیاست های بانكی و ثبات در قوانین دو عامل مهم دیگری است كه در این بخش اهمیت دارند. تغییر مداوم قوانین و عدم حمایت درست از تولیدكنندگان عواملی است كه می تواند برای آنها مشكل ساز شود یا آنها را دلسرد كند؛ ازاین رو توجه به این دو مبحث هم اهمیت فراوانی خواهد داشت.
وی با اشاره به اهمیت توجه به صادرات، اظهار نمود: پشتیبانی از تولید صادرات محور دیگر عامل اثرگذار در راه رسیدن به جهش تولید خواهد بود. این مورد خود به گسترش بازارهای هدف نیاز دارد كه باید برای دست یابی به آن برنامه ریزی كرد و در تمامی دستگاه ها فعال شد. در صورت توجه دستگاه های اجرایی به این پیش نیازها، می توان امیدوار بود كه جهش تولید اجرایی شود.1399/01/02
23:27:52
5.0 / 5
3535
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو