نان خشكشویی ها هم آجر شد

از ترس كرونا در دام غیرمجازها نیفتید!

از ترس كرونا در دام غیرمجازها نیفتید!

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه صنف خشكشویی و لباسشویی تهران از كاهش ۴۰ درصدی مشتریان این صنف نسبت به شب عید سال گذشته به دنبال انتشار ویروس كرونا اطلاع داد و تصریح كرد كه رعایت اصول بهداشتی در كسب وكارهای اینترنتی در این صنف اصلا مشخص نمی باشد.


ابوالفضل رجب زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه به علت شرایط اقتصادی صنف خشكشویی امسال نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افت تیراژ داشت، اظهار نمود: انتشار ویروس كرونا سبب شده مردم از خانه خارج نشوند و از سوی دیگر به واحدهای صنفی هم اعتماد ندارند.

وی اضافه كرد: این در شرایطی است كه مواد شست وشو و حرارتی كه در خشكشویی استفاده می شود ویروس را از بین می برد. از سوی دیگر به قول پزشكان، ویروس فقط چند ساعت روی لباس زنده می ماند و در شرایطی كه لباس، پتو، پرده و سایر وسایلی كه برای شست وشو به خشكشویی آورده می شود، چند روز در واحد صنفی می ماند تا تحویل گرفته شود، ویروسی در آن باقی نمی ماند.

این مقام صنفی در ادامه مشكل اصلی واحدهای خشكشویی را ورود كسب وكارهای اینترنتی بدون مجوز به این صنف عنوان نمود و اظهار داشت: اتحادیه هیچ گونه مسئولیتی نسبت به كسب وكارهای اینترنتی در صنف خشكشویی قبول نمی كند.

وی اضافه كرد: مداركی داریم كه بعضی از این واحدها در باغ لباس ها را می شویند و برخی هم لباس های معمولی را با لباس های بیمارستانی یكجا تمیز می كنند كه در اینباره نامه نگاری هایی با دستگاه های مختلف انجام شده، اما بی نتیجه مانده است.

رجب زاده با اشاره به اینكه تاكید مسؤلان همواره بر پشتیبانی از كسب و كارهای نوین است، خاطرنشان كرد: این مورد باید از طریق اصولی پیگیری شود. همینطور باید برای كسب و كار كسانی كه میلیون ها تومان برای ماشین آلات، سرقفلی و كارگران هزینه كردند، تدابیری در نظر گرفته شود.

رئیس اتحادیه صنف خشكشویی و لباسشویی تهران همینطور تصریح كرد كه همه واحدهای صنفی موظف به درج نرخ نامه در دید عموم هستند.

به گفته وی، نرخ نامه مورد تایید اتحادیه دارای هولوگرام و مهر برجسته این اتحادیه است و چهار درجه مختلف شست وشو دارد.1398/12/19
23:24:04
5.0 / 5
3606
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تولیدو