اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور

اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور

به گزارش تولیدو سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت: از سال۱۳۹۲ تاكنون، عملیات آبخیزداری در سطح ۴ میلیون و ۴۰۸ هزار هكتار از اراضی كشور اجرا شده است.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، خسرو شهبازی با اشاره به اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار هكتار از اراضی كشور طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷، اضافه كرد: این طرح در ۹ ماهه سالجاری در سطح یك میلیون و ۲۰۰ هزار هكتار اجرا شده است.

وی به تولید ۱۷۰ میلیون اصله نهال جنگلی، مرتعی و بیابانی در دولت تدبیر و امید، اشاره و اظهار نمود: عملیات بیابانزدایی و تثبیت شن های روان از سال ۱۳۹۲ تا كنون در سطح ۲۰۷ هزار هكتار اجرا شده است.

شهبازی، سطح جنگل كاری، توسعه، احیا و غنی سازی جنگل ها در دولت یازدهم و دوازدهم را ۲۱۴ هزار هكتار اعلام نمود و اضافه كرد: در این مدت، سطح اجرای عملیات زراعت چوب ۲۱ هزار هكتار بوده است.

وی با بیان این كه طی سالهای ۱۳۹۲ تا ۹ ماهه سال ۱۳۹۸، طرح احیای رویشگاه های مرتعی و توسعه گیاهان دارویی در سطح ۲۹۸ هزار هكتار اجرا شده است، خاطرنشان كرد: در این مدت ۳۹۳۰ كیلومتر كمربند حفاظتی در كشور بوجود آمده است.

شهبازی با اشاره به اجرای احكام قضایی خلع ید ۱۱۷ هزار هكتار اراضی ملی از متصرفان در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: طی سال های ۱۳۹۲ تا ۹ ماهه سال جاری در سطح ۱۰۹ هزار هكتار، عملیات اطفای حریق جنگل ها و مراتع انجام شده است.

وی كشفیات چوب آلات قاچاق در این دولت را ۳۱ هزار و ۳۴۷ متر مكعب عنوان نمود و اضافه كرد: در مدت یاد شده، ۲ هزار و ۲۵۰ تن قاچاق ذغال و سایر محصولات فرعی كشف شده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی، سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور خاطرنشان كرد: وضعیت حفاظت از جنگل ها و مراتع كشور از ۵۳ درصد طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ به ۸۰ درصد در ۹ ماهه سالجاری ارتقا یافته است.
1398/12/03
21:54:16
5.0 / 5
4269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو