معاون وزیر صنعت خبر داد

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز برای واردات كالاهای اساسی

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز برای واردات كالاهای اساسی

به گزارش تولیدو معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز برای خرید كالاهای اساسی و دارو اطلاع داد و اظهار داشت: برنج به اندازه كافی ذخیره سازی شده و جای نگرانی در بازار نیست.


به گزارش تولیدو به نقل از اتاق اصناف ایران، عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رئیس اتاق اصناف ایران در بیشتر نشست های برگزار شده در وزارت صنعت، پیگیر تبصره ۷ ماده ۷۲ و بازگشت سهم یك سومی اصناف از درآمدهای حاصل از جرایم مالیاتی است و بر این اساس، ارقامی هم كه تاكنون به مجموعه اصناف اختصاص یافته، نتیجه این تلاش ها بوده است و رئیس اتاق اصناف ایران، با جدیت و پشتكار كم نظیر موضوعات مربوطه را تا حصول نتایج احتمالی دنبال كرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار ایام پایانی سال آماده است و كالاهای مورد نیاز را تأمین كرده است؛ این در شرایطی است كه ۹۰ درصد از ۱۴ میلیارد دلاری كه برای خرید كالاهای اساسی و دارو اختصاص داده شد، تا امروز هزینه شده است و نتیجه آن این است كه گوشت قرمز و گوشت مرغ به اندازه كافی تأمین و برنج ۱۱۲۱ هندی و سایر برنج های وارداتی به اندازه كافی ذخیره شده است؛ ضمن اینكه تلاش می نماییم كمترین مداخله را در تأمین كالاهای اساسی داشته باشیم.
وی تصریح كرد: در سنوات پیش، فروش های فوق العاده نتیجه بخش و مؤثر بوده اند و پیشنهاد می نماییم سال جاری هم در مقطع زمانی آخر سال از این ظرفیت استفاده شود؛ این در شرایطی است كه چنانچه سطح عرضه و سطح فروش برابری نكنند، باید نمایشگاه های عرضه داشته باشیم.
قبادی خاطرنشان كرد: اگر اصناف، خود در تأمین، عرضه و نظارت توانمند باشند، دولت به آن حوزه ورود نخواهد كرد.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: اصناف همواره در خدمت جامعه بوده اند و اگر كسی گران فروشی می كند او از لباس اصناف سو بهره برده است.
وی همینطور بر لزوم اطلاع رسانی خدمات و اقدامات اصناف تصریح كرد و اضافه كرد: یكی از ضعف های اصناف عدم حضور در رسانه ها بخصوص در صدا و سیما است. اصناف باید اقدامات خویش را تشریح كنند. ارتباطی كه دولت با مردم دارد با ارتباطی كه اصناف با مردم می توانند برقرار كنند متفاوت می باشد.
قبادی تصریح كرد: امروز در بیشتر مواد غذایی همچون گوشت مرغ و گوشت قرمز، روغن و … شاهد رعایت قیمت مصوب در سراسر كشور هستیم اما مردم بر این باور نیستند. ما می دانیم كه اصناف كارها را به درستی انجام می دهند اما اصناف باید این امور را در ارتباط با رسانه ملی به اطلاع عموم برسانند.

1398/11/08
09:21:57
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: اصناف , بازار , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو