طلا منتظر یك تلنگر!

طلا منتظر یك تلنگر!

تولیدو: قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی كه سرمایه گذاران منتظر تصمیم سیاست پولی بانك مركزی اروپا بودند با وجود نگرانی ها نسبت به شیوع بیماری مرگبار در چین، كاهش پیدا كرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد كم شد و به ۱۵۵۷ دلار و ۳۷ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در ۱۵۵۷ دلار ایستاد.

نگرانیهای فزاینده نسبت به شیوع یك ویروس كرونای جدید در چین، از قیمت طلا پشتیبانی كرده است. با بیشتر از ۵۰۰ مورد مبتلاشدن و ۱۷ مورد مرگ كه در چین تایید شده است، سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه درباره اعلام وضعیت اضطراری جهانی بر سر شیوع این بیماری تصمیم خواهد گرفت.

ایلیا اسپیواك، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فاركس در این زمینه اظهار داشت: بنظر می رسد بازار طلا انگیزه ای برای حركت در هیچ جهتی ندارد حتی شیوع ویروس كرونا هم به طلا، روند صعودی مدلول داری نبخشیده است. با این وجود اگر سازمان جهانی بهداشت وضعیت اضطراری جهانی اعلام نماید، بازار ممكنست نگران تكرار دوران اپیدمی سارس شود كه تاثیر اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت و طلا ممكنست در واكنش به این موضوع، بالا رود.

اپیدمی سارس در سال ۲۰۰۳-۲۰۰۲ كه یك ویروس كرونای جدید بود و شیوع آن در چین آغاز شد، حدود ۸۰۰ نفر را در جهان به كشتن داد.

طلا در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن برای دارایی سرمایه گذاران تبدیل می شود.

بر اساس گزارش رویترز، چین تا چند روز دیگر به استقبال سال نوی چینی می رود كه فرصت مناسبی برای خرید طلا بشمار می رود اما سرمایه گذاران نگران تهدید گسترش بیماری با سفر صدها میلیون چینی در طول تعطیلات سال نو هستند.

موضوع دیگری كه مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارد، نشست سیاست پولی بانك مركزی اروپا به ریاست كریستین لاگارد است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود هراونس طلا برای تحویل فوری از آنجائیكه نتوانسته از مقاومت در سطح ۱۵۶۴ دلار عبور كند، ممكنست حمایت در سطح ۱۵۴۵ دلار و ۹۶ سنت را باردیگر بیازماید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۴۷۸ دلار و ۲۴ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افت كرد و به ۱۷ دلار و ۷۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، ۱۰۰۲ دلار و ۱۳ سنت معامله شد.

منبع:

1398/11/04
22:23:03
5.0 / 5
4456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو