در گزارش تولیدو مطرح شد

فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید

فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید

به گزارش تولیدو سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق اظهار داشت: مردم فریب پیام های فعال سازی موبایل را نخورند چونكه اگر سامانه همتا پیامی را ارسال نماید، بجای شماره، عبارت همتا درج شده است.حمیدرضا دهقانی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ارسال پیام هایی به برخی مردم در خصوص اینكه «جهت جلوگیری از قطع شدن شبكه موبایل، باید مبادرت به فعالسازی گوشی كنند»، گفت: مردم حتما باید دقت كنند هر پیامی كه از سمت سامانه همتا به مخاطبان ارسال می شود یك سربرگ یا تابلویی دارد كه عبارت «همتا» را نشان می دهد؛ یعنی شماره ای نیست و فقط كلمه همتا نوشته شده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: در صورتیكه مردم به همین قاعده توجه نمایند، بطور قطع فریب نمی خورند.
وی اظهار داشت: مردم حتما در هنگام خرید گوشی تلفن همراه دقت كنند كه هیچ هزینه ای بابت رجیستری نباید بپردازند و اگر شخصی ادعا می كند كه باید هزینه رجیستری پرداخت گردد نباید از او خرید كنند.
دهقانی نیا اضافه كرد: در هنگام خرید گوشی، پروسه باید طی شود به این صورت كه فاكتور را از فروشنده ستاندن كنند و در محل، استعلام اصالت را بگیرند و فعالسازی كنند و پس از آن كه انتقال مالكیت انجام شد سر فرصت در كارتابل خود در سامانه همتا گوشی خودرا تعریف كنند. هر ایرانی در این سامانه یك كارتابل دارد.
به گزارش تولیدو به نقل از مهر، نمونه ای از پیامك های فاقد اصالت كه از طرف سودجویان به نام سامانه همتا ارسال می شود، در ذیل آمده است. همانگونه كه مشاهده می شود این پیامك ها از یك «سرشماره» ارسال شده است، در صورتیكه اگر از طرف سامانه همتا پیامكی به مخاطب ارسال شود، بجای شماره، كلمه «همتا» درج می شود.

نمونه پیامك های كلاهبرداری ارسال شده برای مردم
منبع:

1398/10/09
21:48:25
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: خرید , فروش , فروشنده , كارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو