شاهد ۱ و نیم میلیون خودروی الكتریكی فولكس واگن خواهیم بود

شاهد ۱ و نیم میلیون خودروی الكتریكی فولكس واگن خواهیم بود

تولیدو: فولكس واگن اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد تا سال 2025 میلادی بالغ بر یك میلیون و 500 هزار دستگاه خودروی الكتریكی روانه بازارهای جهانی كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، فولكس واگن كه یكی از خودروسازان مشهور آلمانی محسوب می شود، در چند سال اخیر با مشكلات و چالش های مختلفی روبرو شده است كه نام و آوازه آنرا در جهان به شدت به مخاطره انداخته است. رسوایی خودرو های دیزلی موسوم به دیزل گیت كه در سال ۲۰۱۵ میلادی گریبانگیر فولكس واگن شد، از آن سال تابحال این شركت را كه بزرگترین خودروساز اروپا به شمار می آید و سهم عظیمی از بازارهای جهانی خودرو را نیز به خود مختص كرده است، فولكس واگن را با مشكل مواجه ساخته است. این خودروساز در همین راستا اعلام نموده است كه برنامه های بلندمدتی برای توسعه و عرضه خودرو های الكتریكی و افزایش سهم آنها دارد.
حالا برمبنای اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت cleantechnica، این خودروساز بزرگ آلمانی اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد ۱.۵ میلیون دستگاه خودروی الكتریكی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی روانه بازارهای جهانی كند.
فولكس واگن همین طور تاكید كرده است كه شهروندان و مشتریان خیلی زودتر از آنچه تصور می كنند، شاهد توسعه ناوگان حمل و نقل پاك و افزایش بیش از پیش خودرو های الكتریكی در خیابان و جاده های شهرها خواهند بود.
طبق اظهارات مدیران و مقامات این شركت، فولكس واگن در امتداد توسعه خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست ۳۷ میلیارد دلار معادل ۳۳ میلیارد یورو سرمایه گزاری نموده است.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
با عنایت به تغییر سیاست های جهانی درباره حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و كاهش انتشار میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، خیلی از كشورها همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.
منبع:

1398/10/07
21:01:08
5.0 / 5
4283
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو