یك مقام مسئول اعلام كرد:

80 محموله غیراستاندارد شناسایی و مرجوع شد

80 محموله غیراستاندارد شناسایی و مرجوع شد

به گزارش تولیدو معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: در بازرسی های انجام شده از شروع سال تاكنون، 80 محموله غیراستاندارد وارداتی شناسایی و از ورود آن به كشور جلوگیری شد.


به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، مسلم بیات، از مرجوعی۸۰ محموله غیراستاندارد آگاهی داد و اظهار داشت: كالاهای مرجوعی با وزن ۳۲ هزار و ۲۵۲ تن، شامل قطعات خودرو، مواد غذایی، لوازم الكتریكی و مكانیكی بوده است. وی با اشاره به اینكه راهبرد سازمان ملی استاندارد ایران برای ارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی، روش های ارزیابی منطبق با شیوه های متداول دنیا است، اضافه كرد: یك بازرسی و آزمون مورد قبول برای همه دستگاه ها را بعنوان یك اصل دنبال می نماییم تا سرعت ترخیص كالا بالا رود و كمترین ماندگاری كالا را در گمركات داشته باشیم.
بیات از صدور ۱۶ هزار و ۵۰۰ گواهینامه صادراتی آگاهی داد و با اشاره به تمركز بر عملكرد شركت های بازرسی، اشاره كرد: در یك سال اخیر ۲۸۴ شركت بازرسی، مورد ارزیابی قرار گرفته و در همین راستا به ۵۰ شركت بازرسی تذكر و اخطار داده شده و ۵ مورد نیز پروانه فعالیت آنها تعلیق شد. وی به ارزیابی كیفی وسایل و تجهیزات شهربازی ها اشاره نمود و اضافه كرد: ۲۰ استاندارد بین المللی، در زمینه وسایل و تجهیزات شهربازی ها وجود دارد.
بیات با اشاره به اینكه ۱۲ هزار و ۸۱۹ مورد ارزیابی از هزار و ۸۷۷ شهربازی فعال انجام شده استف اظهار داشت: ۸۶ و ۶۷ صدم درصد این وسایل مطابق با استاندارد بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباب محصولات دانش بنیان اضافه كرد: صاحبان كالاهای شركت های دانش بنیان در صورت دریافت گواهی استاندارد برای محصولات خود، می توانند این محصولات را تجاری كنند.
بیات افزود: تابحال ۲۵ شركت دانش بنیان موفق به دریافت گواهینامه استاندارد شدند.
وی درانتها از ۵۵۰ مورد بازرسی كیفی از سردخانه ها، مراكز پیش دبستانی و مهدهای كودك، خدمات مشتریان و میادین میوه و تره بار آگاهی داد.


منبع:

1398/10/02
20:18:10
5.0 / 5
4299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو