قیمت كالاهای اساسی در سامانه ۱۲۴ درج شد

قیمت كالاهای اساسی در سامانه ۱۲۴ درج شد

به گزارش تولیدو قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از درج قیمت كالاهای اساسی در اپلیكیشن آپ و سامانه ۱۲۴ اطلاع داد و اظهار داشت: برای كنترل بازار و پیشگیری از سواستفاده سودجویان در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، بازرسی و نظارتها افزایش یافته و ۱۵ هزار بازرس در طرح مبازره با گرانفروشی به نظارت و بازرسی می پردازند.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی با اشاره به اینكه سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات حكومتی هم برای دریافت گزارش های مردمی فعال گشته است و مردم می توانند شكایات خویش را به این سامانه هم اعلام كنند، اضافه كرد: لیست قیمت كالاهای اساسی در اپلیكیشن آپ هم به مردم عرضه شده است.
وی با اشاره به اینكه سه میلیون واحد صنفی داریم كه نمی توانیم برای هر كدام از آنها یك بازرس بگذاریم، از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید كنند كه برچسب قیمت كالا دارند و اضافه كرد: برای اطمینان مردم از مبارزه تنظیم بازار با سوءاستفاده كنندگان شرایط كنونی، تخلفات آنها در سامانه ۱۲۴ و اپلیكیشن آپ قرار می گیرد.
مدرس خیابانی در ادامه اضافه كرد: تمركز ستاد تنظیم بازار بر كنترل قیمت صد قلم كالای اساسی است، اما این به معنای كنترل نكردن بقیه قیمت ها نیست.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: هفت هزار و ۵۰۰ اتحادیه برای سه میلیون واحد صنفی وجود دارد كه اتاق اصناف به نمایندگی از وزارت صمت با تمام آنها جلسه گذاشته است و آنها در طرح مبارزه با گران فروشی قیمت ها همراهند.
او اضافه كرد: این اتحادیه ها هر كدام بین دو تا ۱۰ بازرس دارند كه اگر برای هر كدام دو بازرس در نظر بگیریم ۱۵ هزار بازرس اتحادیه ها هم ستاد تنظیم بازار را در كنترل قیمت ها كمك می كنند.
وی با اشاره به اینكه با استفاده از سامانه رصد قیمت كالا، بهای صد قلم كالا كنترل می شود اظهار داشت: بر مبنای آمار روز گذشته، قیمت ۵۱ قلم كالای اساسی كاهش و ۱۱ قلم افزایش داشته و قیمت ۳۸ قلم كالا هم ثابت مانده است.
وی ادامه داد: افزایش قیمت برخی كالاها همچون برنج وارداتی به علت ممنوع شدن واردات و پشتیبانی از برنج داخلی است.
مدرس خیابانی اضافه كرد: تابحال حدود ۲۰۰۰ پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشكیل شده است. این كه گرانی قیمت ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط كنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، چونكه قیمت برخی كالاها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.1398/08/29
10:13:53
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: اصناف , بازار , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو