وزیر جهادكشاورزی خبر داد

افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای كشور امسال

افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای كشور امسال

به گزارش تولیدو ایسنا/كهگیلویه و بویراحمدوزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: در سالجاری با افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای در كشور رو به رو بودیم.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، " محمود حجتی" پنجشنبه، نهم آبان ماه در مسافرت به استان كهگیلویه و بویراحمد و افتتاحیه طرح گلخانه ای در یاسوج اظهار نمود: امروز با همكاری مسؤلان و پشتكار جوانان تحصیلرده محلی این منطقه شاهد افتتاح و بهره برداری این گلخانه هستیم.
وزیر جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: با عنایت به تخصص و توانایی جوانان این منطقه، در آینده شاهد نخستین واحد كشت باغ نهال های ثمر ده در استان كهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.
وی اظهار داشت: با اجرای كشت باغ نهال در این استان، نگرانی در مورد ارتباط با نهال مرتفع و نهال مورد نیاز تامین خواهد شد.
حجتی گلخانه را جزو طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان و اضافه كرد: با عنایت به توانمندی های داخل كشور و تجارب تولیدكنندگان و صنعتگران، توانستیم خط تولید برای ساخت گلخانه در كشور ایجاد نماییم.
وزیر جهاد كشاورزی بیان كرد: با عنایت به بازارهای خوب گلخانه ای و تقاضای شمال كشور و كشورهای اورسیا و نیاز آنها به محصولات گلخانه ای، باید ظرفیت گلخانه ها را توسعه دهیم.
وی از افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ها در ۶ سال گذشته اطلاع داد و اضافه كرد: امسال از هشت هزار هكتار به ۱۵ هزار هكتار رسیدیم.
وزیر كشور در ادامه اظهار داشت: اواخر سال ۹۷ سه هزار هكتار توسعه گلخانه داشتیم كه در یك سال ۲۵ درصد كل گلخانه های كشور بود.
حجتی با اشاره به اینكه نسبت به بعضی كشورهای پیشرو عقب افتادگی داریم، عنوان كرد: پیشبینی كرده ایم امسال با عنایت به توانایی هایی كه داریم ۵ هزار گلخانه توسعه دهیم و ان شالله به رقم ۲۰ هزار هكتار تا آخر سال برسیم.
وی خاطرنشان كرد: در مورد هدایت صدور مجوزهای لازم برای مردم پیشرفت خوبی داشتیم، اما در ارتباط با منابع لازم كم و كاستی وجود داشت كه با رایزنی های كه داشتیم این نگرانی محدودیت منابع مرتفع می شود.1398/08/09
16:54:07
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو