سخنگوی انجمن قطعه سازان:

اصلاح قیمت در قراردادهای قطعه سازان كمك كننده خواهد بود

اصلاح قیمت در قراردادهای قطعه سازان كمك كننده خواهد بود

تولیدو: طبق اعلام سخنگوی انجمن قطعه سازان، با عنایت به اینكه همچنان سیاست پرداخت نقدینگی به قطعه سازان معین نمی باشد، بازبینی و اصلاح قیمت در قراردادهای قطعه سازان می تواند بسیار كمك كننده باشد.


فرهاد به نیا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: چند شركتی كه نتوانسته اند به تعهدات خود برای تحویل قطعات عمل كنند، صرفا با مشكل نقدینگی روبرو هستند. از این جهت با عنایت به اینكه دو خودروساز بزرگ، طبق نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته اند خودرو های ناقص را كاهش دهند و تكمیل و روانه بازار كنند؛ در این راستا ایران خودرو با بعضی از این شركت های قطعه ساز جلسه ای برگزار كرده تا ضمن تامین نقدینگی مورد نیاز آنها، قطعات، تولید و خودرو ها تكمیل شوند. هم اكنون توانستند برخی از خودرو های كف این كارخانه را از این طریق تكمیل كنند.
سخنگوی انجمن قطعه سازان با اشاره به اینكه نقدینگی حاصل از تكمیل خودرو های ناقص مجدد به نقدینگی خودروسازان تزریق خواهد شد، اظهار داشت: البته هم اكنون به جهت تغییرات انجام شده در شركت های خودروسازی، سیاست پرداخت مطالبات قطعه سازان شفاف نیست اما روند بازگشت نقدینگی به خودروسازان می تواند زمینه ساز پرداخت به سایر قطعه سازان را ایجاد كند.
وی با اشاره به وعده مدیرعامل ایران خودرو در خصوص حل هرچه سریع تر مشكل پرداخت مطالبات قطعه سازان، اظهار نمود: بر طبق سیاست پرداخت نقدینگی هنوز زمان مشخصی برای پرداخت مطالبات اعلام نشده و این در شرایطی است كه در این زمینه پیش فروش می تواند كمك بزرگی برای خودروسازان باشد. بازبینی و اصلاح قیمت در قراردادهای قطعه سازان نیز می تواند بسیار كمك كننده باشد اما پیش بینی انجمن قطعه سازان این است كه تا زمان بازبینی، تایید و اجرایی شدن آن حداكثر شش ماه زمان لازم است.
به نیا اشاره كرد: در گام نخست، قراردادهای امسال مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. همین طور قول بازبینی قراردادهای سال قبل نیز داده شده كه این امر می تواند كمك بزرگی در زمینه تامین نقدینگی قطعه سازان كند.
منبع:

1398/07/05
19:16:12
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تولیدو