یك مقام مسئول خبر داد؛

مهلت كشاورزان برای تحویل گندم به مراكز خرید تا آخر شهریور

مهلت كشاورزان برای تحویل گندم به مراكز خرید تا آخر شهریور

به گزارش تولیدو معاون شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: كشاورزان تا آخر شهریورماه می توانند گندم خویش را به مراكز خرید تحویل دهند.به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، حسن حنان تصریح كرد: طرح عملیات خرید تضمینی گندم همه سال به مدت شش ماه یعنی از آغاز فروردین تا آخر شهریور در كشور انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه اگر رجوع كننده ای به مراكز خرید گندم وجود داشته باشد این زمان قابل تمدید خواهد بود، اضافه كرد: مطابق ابلاغیه وزیر جهاد كشاورزی، ​ مهلت تحویل گندم از جانب كشاورزان به دولت، تا آخر شهریور تمام می شود.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران افزود: كشاورزانی كه تابحال امكان تحویل گندم به مراكز خرید برای آنان وجود نداشته است طی یك هفته مانده تا آخر شهریور می توانند محصول خویش را تحویل دهند.
حنان افزود: برای مصرف داخلی در سه بخش صنف، صنعت و خانوار تاپایان سال جاری و حتی ماه هایی از سال آینده در بحث تامین گندم مشكلی نخواهیم داشت.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: امكان دارد برای تامین ذخایر راهبردی گندم احتیاج به واردات باشد البته این مورد هنوز در حال بررسی است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه دولت تا امروز، ​ هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم در چارچوب یك هزار و ۱۵۰ مركز به صورت تضمینی از كشاورزان خریداری نموده است، افزود: بهای این میزان گندم مورد خریداری ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده كه تا هفته گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندمكاران پرداخت شده است.
حنان افزود: سال قبل قیمت خرید تضمینی برای گندم معمولی از جانب شورایعالی اقتصادی به ازای هركیلوگرم یك هزار و ۷۰۰ تومان تصویب و اجرایی شد.
وی اظهار داشت: طبق قانون، قیمت خرید تضمینی گندم برای كشت سال آینده باید تاپایان شهریور هر سال تعیین، تصویب و ابلاغ شود.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزی پیشنهاد نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آینده را به شورایعالی اقتصاد تقدیم كرد اما هنوز تصویب نشده است.


منبع:

1398/06/24
20:47:19
5.0 / 5
4853
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو