وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در ۴ماهه امسال

وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در ۴ماهه امسال

تولیدو: انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران گزارش آماری چهار ماهه اول سال 1398 فولاد ایران یعنی تا اختتام تیر ماه را منتشر نمود كه برمبنای آن در چهارماهه نخست امسال تولید فولاد میانی ایران 5 درصد، محصولات فولادی 12 درصد و آهن اسفنجی 10 درصد رشد تولید داشته اند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر طبق این گزارش، فولادسازان ایران موفق شدند با تولید ۸ میلیون و ۶۸۳ هزار تن فولاد میانی، رشد ۵ درصدی را به ثبت برسانند. فولادسازان كشور توانسته اند تولید فولاد میانی را از هشت میلیون و ۲۷۹ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال قبل را به هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن در چهار ماهه امسال برساندند.
از این میزان فولاد میانی، سهم بیلت و بلوم از كل تولید فولاد میانی پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن می رسد كه آهنگ رشد آن كندتر شده و تنها رشد ۱۴ درصدی را به ثبت رسانده است. تولید اسلب نیز به سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن رسیده كه افت شش درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته است.
همین طور در چهارماهه اول سال ۹۸، تولید محصولات فولادی ایران با رشد ۱۲ درصدی به شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن رسیده است. در صورتیكه تولید آن در مدت مشابه سال قبل شش میلیون و ۱۷۲ هزار تن بوده ات. از میزان تولید محصولات فولادی تولید ده تا اختتام تیرماه سال جاری سه میلیون و ۵۸۶ هزار تن آن مقاطع تخت و سه میلیون و ۳۴۴ هزار تن محصولات طویل فولادی است. رشد تولید مقاطع تخت تا اختتام امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد و مقاطع طویل ۱۳ درصد بوده است.
علاه براین بر اساس گزارش اعلام شده از طرف انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران، تولید آهن اسفنجی نیز در مدت مذكور با ۱۰ درصد رشد از هشت میلیون و ۶۰۲ هزار تن به ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن رسیده است.
منبع:

1398/06/22
14:43:24
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو