یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس مطرح كرد

قوه قضائیه باید مبحث گندم آلوده به فضولات حیوانی را به شكل جدی پیگیری كند

قوه قضائیه باید مبحث گندم آلوده به فضولات حیوانی را به شكل جدی پیگیری كند

به گزارش تولیدو یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس ضمن واكنش به دستگیری مدیر غله گنبد كاووس به دلیل تركیب گندم با فضولات حیوانی اظهار داشت: اگر سیلویی چند هزار تنی آلوده به فضولات حیوانی شده باشد، تجزیه این مواد و تطهیر گندم كار سختی است. اگر حجم این مواد زیاد و میزان آلاینده آن كم باشد، قابلیت تطهیر و جداسازی گندم ها وجود دارد.


حبیب الله نیكزادی پناه در گفتگو با ایسنا ضمن واكنش به دستگیری مدیر غله گنبد كاووس و انتقاد از تركیب گندم با فضولات حیوانی اظهار نمود: پذیرش این مورد برای مردم خیلی سخت است. من نمی دانم كه چرا باید این اقدامات در كشور ما صورت گیرد. سال قبل شبیه این اتفاق افتاده بود و خاك را وارد گندم كرده بودند. دستگاه های كنترلی و نظارتی باید ریشه ها را بخشكانند و امكان به وجود آمدن این اتفاقات را ندهند.
این عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی اضافه كرد: در صحت این خبر هم نمی توان تردید كرد چون این خبر نقل قولی از رئیس كل دادگستری استان گنبد كاووس است. متاسفانه مخلوط كردن هر موادی با گندم پرارزش كشور ما كه جزء گندم های خوب دنیاست كار مذمومی است. دلیل چنین اتفاقاتی این است كه ما كنترل و نظارت كافی را نداریم. ما نباید برای رزق اصلی مردم مشكل ایجاد نماییم.
نماینده مردم بم در مجلس با تاكیید بر ضرورت پیگیری این مورد در كمیسیون كشاورزی اظهار داشت: قوه قضائیه هم باید این مورد را به شكل جدی پیگیری كند. چون ربط وثیقی به امنیت غذایی میلیون ها نفر دارد.
وی در پاسخ به این پرسش كه چگونه می توان مواد آلاینده را از گندم تجزیه كرد اظهار داشت: باید بررسی شود كه چه قدر فضولات در چه حجمی از گندم مخلوط شده است. اگر سیلویی چند هزار تنی آلوده به فضولات شده باشد، تجزیه این مواد و تطهیر گندم كار سختی است. اگر حجم این مواد زیاد و میزان آلاینده آن كم باشد، قابلیت تطهیر و جداسازی گندم ها وجود دارد. این كار به عهده وزارت بهداشت و جهاد كشاورزی است. اگر این امكان وجود نداشته باشد، شاید بتوان از این گندم برای خوراك دام یا كارهای دیگر بهره برد.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، به نقل از رئیس كل دادگستری استان گلستان، مدیر غله گنبد كاووس و برخی از كاركنان سیلوی این شهرستان دستگیر شدند. این افراد فضولات حیوانی را با گندم تركیب و سپس روانه سیلوی دولتی می كردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.1398/06/17
17:19:14
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: دستگاه , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو