عضو كمیسیون صنایع در مجلس:

وزیر صنعت برنامه منسجم و مناسبی برای ساماندهی صنعت خودرو ندارد

وزیر صنعت برنامه منسجم و مناسبی برای ساماندهی صنعت خودرو ندارد

به گزارش تولیدو عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشكلات صنعت ناشی از تحریم، سوء مدیریت و چالش های گذشته است وبه نظر می رسد وزیر هم هیچ برنامه منسجمی برای حل مشكلات ندارد و شاید استیضاح شود.


سیده حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب نظارت بر رفتار نمایندگان و تخلف دو نماینده در حوزه مالی گفت: اگر صحبتی درباب رعایت قانون می شود منظور دفاع از كسی نیست بلكه باید به شكلی رفتار نماییم كه قانون و شرع و عرف مورد توجه قرار گیرد و حق كسی ضایع نشده و آبروی فردی بسادگی ریخته نشود. وی ادامه داد: سوژه تخلف مالی دو نماینده در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هم مطرح شده بود و باید نظر این هیئت مورد توجه قرار می گرفت تا شأن افراد رعایت شود و در مورد تخلف هم نه من و نه كس دیگر نمی تواند قضاوت كند و تنها مرجع دستگاه قضائی است. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان كرد: باید احضار و دستگیری متخلف چه مردم عادی و یا مسئولان و نمایندگان برمبنای ضوابط باشد و قانون مراعات شود برای نمونه مدیركل سابق میراث فرهنگی را روز پنجشنبه دستگیر كردند تا فرصت تأمین ضامن و وثیقه را نداشته باشد و به روز تعطیل برخورد كند و تابحال هم حكمی نداده اند كه نشان داده است مدارك كافی برای تخلف ندارند اما با آبروی ۵۰ ساله یك مدیر و یك مسلمان بازی شد.
وی اظهار داشت: با هر گونه برخورد خارج از ساختار، قانون و عرف مخالفم و در كنار آن بشدت از برخورد با فساد و افراد متخلف شامل نماینده و وزیر و مسئول موافقیم و نباید تفاوتی قائل شد. زرآبادی گفت: اگر همه مسائل در راه قانونی باشد سبب اعتمادسازی می شود و به نفع نظام است.تشكیل وزارت میراث فرهنگی سبب نظارت بهتر می شودنماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباب تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه هم اظهار داشت: در زمان سازمان بودن كسی پاسخگو نبود و ما باید از رئیس جمهور سوال خودرا مطرح می كردیم و نظارت و انسجام مناسب در این سازمان كمتر بود و با تشكیل وزارتخانه می توان ضمن نظارت بیشتر و پاسخگو كردن وزیر به تقویت صنعت گردشگری هم كمك كرد. وی بیان كرد: صنعت گردشگری می تواند امروز جایگزین نفت شود و رسیدن به این هدف نیازمند داشتن یك تشكیلات منسجم مانند وزارتخانه است تا كارها سامان یابد. زرآبادی اشاره كرد: با تشكیل وزارتخانه نحوه هزینه كرد اعتبارات هم بهتر می شود و می توان به نتایج كار امیدوار بود.
عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش كه با تشكیل وزارتخانه آیا دولت بزرگ تر نمی گردد اظهار داشت: از آنجائیكه ساختار سازمان میراث فرهنگی در استان ها مناسب و خوب شكل گرفته است برای تغییر وضعیت به وزارتخانه نیازمند ایجاد تشكیلات جدید و اضافه شدن نیرو نیستیم و هزینه ای به دولت تحمیل نمی گردد بود و در مجموع نمایندگان هم دنبال بزرگ تر شدن دولت نبودند و این كار صورت نخواهد گرفت.منبع:

1398/06/13
14:55:08
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو