بازار پت آرام گرفت

بازار پت آرام گرفت

به گزارش تولیدو رئیس انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران اظهار داشت: اقدامات موثر وزارت صمت و كاهش تولید، منجر به كاهش التهاب در بازار ماده اولیه تولید بطری های پلاستیكی شده است.


پیمان فروهر در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امسال گروه هایی كه با عناصر نفوذی در برخی از سازمان ها به صورت سیستماتیك تخلف می كردند، از بازار پت (ماده اولیه تولید انواع بطری های پلاستیكی) حذف شدند و اصلاحاتی هم در سامانه بهین یاب انجام شد، كه این اقدامات منجر به آرامش نسبی در بازار پت شده است.
وی ادامه داد: اما مبحث دیگری كه سبب كاهش التهاب در بازار این ماده اولیه شد، ركود حاكم بر صنعت و تولید بود.
به قول رئیس انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران، در چهار ماهه اول سال جاری تولید و عرضه در صنعت غذا و آشامیدنی ۲۰ تا ۳۰ درصد كاهش داشته و نیاز بازار به همان نسبت كم شده است.
پیمان فروهر با اشاره به اینكه وضعیت اقتصادی خانوار و معیشت مردم به علت ركود، تورم و هزینه های بالا تحت الشعاع قرار گرفته، اظهار نمود: این مسئله بازار صنایع غذایی و آشامیدنی را هم تحت تاثیر قرار داده، به صورتی كه شاهد كاهش تقاضا در این بخش بودیم.
وی ادامه داد: اقدامات موثر وزارت صنعت و كاهش تولید در كنار هم، منجر به آرامش بیشتر در این بازار شده است؛ ازاین رو باید ببینیم كه اگر به هر دلیلی بازار رونق پیدا كند و تقاضای این ماده اولیه همچون سال های قبل افزایش یابد، شرایط ثبات همچنان بر این بازار حاكم می ماند یا خیر.
به قول رئیس انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران، هم اكنون قیمت پت در بورس كیلویی حدود ۱۳ هزار تومان و در بازار آزاد حدود ۱۶ هزار تومان است. این در شرایطی است كه قیمت این ماده اولیه اواخر اسفند ماه سال قبل به بیشتر از كیلویی ۲۶ هزار تومان رسیده بود.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، خرداد ماه امسال معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشكیل كمیته ویژه برای تعیین سهمیه واحدهای مصرف كننده Pet اطلاع داده و گفته بود كه با برقراری ارتباط الكترونیكی بین سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پتروشیمی، بورس كالا و حمل و نقل و انبارها، مشكلات مربوط به تامین مواد اولیه بطری های پلاستیكی امسال برطرف خواهد شد.1398/05/25
11:16:46
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو