كاهش تولید آلومینیوم جهان همزمان با كندی رشد چین

كاهش تولید آلومینیوم جهان همزمان با كندی رشد چین

به گزارش تولیدو گزارش موسسه بین المللی آلومینیوم نشان داده است تولید آلومینیوم جهان در نیمه اول سال میلادی جاری ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرده است.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، مسلما این خبر خوبی نیست اما تولید جهانی از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ كاهش سالانه را تجربه نكرده است.

تولید كمتر در غرب به علت اختلالات موقتی در دو تولیدكننده بزرگ در آلبراس برزیل و بیكانكور كانادا بوده است. در حالیكه هر دو تولیدكننده در فرآینده ازسرگیری مجدد ظرفیت هستند، یك كارخانه اروپایی دیگر به علت قیمت پایین زمین خورد.

آنچه كه به فضای بازار لطمه قابل توجهی زده، كندی رشد اقتصادی چین بوده است كه نبض تولید جهانی آلومینیوم را در دست دارد.

طبق آمار موسسه بین المللی آلومینیوم، تولید چین در ژوئن ۳.۱ درصد و در شش ماه نخست امسال ۰.۴ درصد كاهش پیدا كرد. امكان دارد اختلالات پیش آمده تا آخر سال برطرف شود اما مبحث مهم تر این است كه حركت ماشین تولید آلومینیوم چین بالاخره آهسته شده است. این امر مانع از ادامه رشد صادرات چین نشده اما مشكل اصلی، تقاضا و نه عرضه است.

تولید آلومینیوم در خارج از چین طی نیمه اول سال ۲۰۱۹ به میزان ۰.۶ درصد افت كرد كه تا حدودی منعكس كننده كاهش تولید در آلبراس برزیل و بیكانكور كانادا بود.

بر اساس گزارش رویترز، آلبراس كه ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰ هزار تن آلومینیوم را دارد از آوریل سال قبل به علت كاهش تولید در پالایشگاه آلومینای آلونورته به ظرفیت مشابه، با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می كند. شركت هیدروی نروژ كه هر دو كارخانه را دارد بعد از حل اختلافات محیط زیستی با مقامات برزیل، در حال بازگرداندن تولید این دو كارخانه به ظرفیت كامل است.
1398/05/06
13:25:13
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو