وزیر صنعت:

سیاست ممنوعیت یا آزادسازی كامل كالاها از دستور كار خارج شد

سیاست ممنوعیت یا آزادسازی كامل كالاها از دستور كار خارج شد

تولیدو: وزیر صنعت اظهار داشت: سیاست ممنوعیت یا آزاد سازی كامل واردات و یا صادرات هیچ كالایی دیگر در دستور كار این وزارتخانه قرار ندارد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در چهلمین كارگروه تنظیم بازار، اشاره كرد: در شرایط خاص فعلی و برای ممانعت از تاثیر تنش های تحمیلی به بازار، لزوم دارد تا تصمیمات اتخاذ شده در تامین و تنظیم قیمت انواع اقلام كالایی كاملاً كارشناسی و منطبق با منافع مردم باشد.
وی اضافه كرد: اصلاح برخی فرآیندهای تامین و توزیع كالاها به صورت زیر بنایی در دستور كار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و اطمینان دارم با تحقق این مهم، خیلی از مشكلات موجود در حوزه تنظیم بازار رفع خواهند شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اهمیت راهبردی برخی صنایع در سبد كالای مصرفی مردم، گفت: كاهش تولید برخی از صنایع صرفاً به جهت برخی محدودیت های موجود در تامین مواد اولیه می باشد كه لازم است برنامه ریزی اساسی و اقدام عملی در این راستا صورت گیرد.
وی در مورد اعمال قرارداد مچینگ (خرید و فروش بدون واسطه كالا) میان شركت های تولید كننده و مصرف كننده فولاد كشور گفت: صنایع بالادستی در صورت وجود محدودیت مصرف كننده اقلام تولیدی می توانند با اعمال قراردادهای مچینگ در تامین مواد اولیه و رفع دغدغه صاحبان صنایع پایین دستی موثر واقع شوند و ما هم از این مساله استقبال می نماییم.
رحمانی اظهار داشت: امروز سیاست ممنوعیت یا آزاد سازی كامل واردات و یا صادرات هیچ كالایی دیگر در دستور كار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ندارد.
وی اشاره كرد: این مهم متناسب با تامین نیازهای كشور با اعمال مقطعی عوارض روی اقلام وارداتی و یا صادراتی انجام خواهد گرفت.


منبع:

1398/03/21
14:13:41
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو