رئیس انجمن صادركنندگان سرب و روی تاكید كرد

پشتیبانی از صادركنندگان در حد حرف نماند

پشتیبانی از صادركنندگان در حد حرف نماند

به گزارش تولیدو به قول رئیس انجمن صادركنندگان سرب و روی ایران، همكاری و حمایت وزارت صمت برای افزایش صادرات در حوزه صنایع معدنی نگاهی بسیار كارآمد و مفید می باشد اما به شرط آن كه عملی هم شود و بهتر است كه به رفع موانع صادراتی به شیوه های دیگر پرداخت.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، چندی قبل رضا رحمانی - وزیر صنعت و معدن و تجارت - در دیدار با اعضای انجمن سرب و روی ایران بر توجه ویژه به صادرات بیش تر محصولات صنایع معدنی و ضرورت ایجاد ارزش افزوده تاكید و اعلام نموده است كه این مورد همواره از اولویت های كاری ما بوده است و در این زمینه برنامه های ویژه هم داریم.
به دنبال این مورد حسن حسینقلی- رئیس هیأت مدیره انجمن صادركنندگان سرب و روی ایران- در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: این كه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته كه صنایع معدنی را در امر صادرات كمك كرده و قصد پشتیبانی از آنرا دارد اما این موارد تنها در مقطع حرف باقی مانده و در عمل اتفاقی رخ نمی دهد.
وی اضافه كرد: هم اكنون عمل وزارت خانه این است كه در شورای اقتصاد هیأت وزیران تصویب كرده اند كه صادرات مشمول هشت درصد عوارض شود. چند روز گذشته هم نامه ای ارسال شده كه تنها واحد نوع ماده معدنی تولید كه تولید داشته اند، می توانند صادر كنند. به صورت مثال حالا تولیدكنندگان آهنی فقط می توانند شمش آهن را صادر كنند. ما هم دستور می گیریم كه تنها تولیدكنندگان كنسانتره هستند كه می توانند صادرات داشته باشند.
رئیس هیأت مدیره انجمن صادركنندگان سرب و روی ایران خاطرنشان كرد: این در شرایطی است كه واضح است كه همه تولیدكنندگان توان صادرات كالای خویش را ندارند و این مورد می تواند علل مختلفی همچون امكان صادرات یا توان مالی آنرا ندارند، داشته باشد. در اینجا صادركننده ای وجود دارد كه محصول را از تولیدكننده خریداری نموده و صادر می كند.
حسنقلی تصریح كرد: این كه قرار باشد صادرات را محدود نماییم به این كه تنها تولیدكننده بتواند صادرات داشته باشد، تصمیم درستی نبوده است. علاوه بر این اگر مقرر است حمایتی صورت گیرد، آن حمایت باید عملی و اجرایی باشد.
وی اضافه كرد: به صورت مثال این حمایت می توان از این دست باشد كه چند سال حقوق دولتی از معادن دریافت نشود و كسانی كه صادرات انجام می دهد، از پرداخت مالیات عملكرد، عوارض صادرات، حق بیمه و … معاف شوند. در این صورت است كه می توان در این زمینه اظهار داشت كه اتفاقات مؤثری خواهد افتاد.1398/03/14
15:30:18
5.0 / 5
4638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو