مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

جابجایی كالا در بندر شهید رجایی به مرز ۱۲میلیون تن رسید

جابجایی كالا در بندر شهید رجایی به مرز ۱۲میلیون تن رسید

تولیدو: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از تخلیه و بارگیری حجمی نزدیك به 12 میلیون تن انواع كالا و صعودی شدن حجم صادرات غیرنفتی در بزرگ ترین بندر تجاری كشور طی دو ماه نخست سال جاری آگاهی داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، اله مراد عفیفی پور با بیان خبر تخلیه و بارگیری ۱۱ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۹۵ تن كالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید رجایی طی فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۸، اظهار نمود: از این رقم، هفت میلیون و ۷۱۵ هزار و ۵۸۴ تن مربوط به كالاهای غیرنفتی و سه میلیون و ۹۹۰ هزار و ۶۱۱ تن فرآورده های نفتی تخلیه و بارگیری شد.
وی حجم صادرات كالاهای غیرنفتی در بندر شهید رجایی را شش میلیون و ۱۷۵ هزار و ۴۱۶ تن با افزایش ۱، ۲ درصدی اعلام نمود و اظهار داشت: همین طور طی دو ماه نخست امسال، ۷۸۴ هزار و ۵۵۱ تن محموله های وارداتی، در این بندر تخلیه شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت ۳۲۳ هزار و۴۸۹ هزار تن كالای غیرنفتی و ترانشیپ ۳۱۷ هزار و ۶۲۹ تن كالای غیرنفتی بوسیله خطوط كشتیرانی فیدری به بنادر دیگر آگاهی داد.
عفیفی پور با اشاره به عملكرد بزرگ ترین بندر تجاری كشور در زمینهٔ تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی اظهار داشت: از شروع سال ۹۸ تا ابتدای خردادماه جاری، یك میلیون و ۳۵۱ هزار و ۷۷۷ تن فرآورده های نفتی به خارج از كشور صادر گردیده است.
وی افزود: طی این مدت، دو میلیون و ۶۳۲ هزار و ۹۶۹ تن فرآورده نفتی، كابوتاژ و همین طور پنج هزار و ۸۶۵ تن از این گونه فرآورده ها، ترانزیت شده است.
عفیفی پور درانتها ضمن اشاره به رشد شش دهم درصدی تردد انواع كشتی های اقیانوس پیما به دروازه طلایی اقتصاد ایران، عنوان كرد: از مجموع ۶۷۰ فروند شناور پهلوگرفته در اسكله های چهل گانه این بندر، ۵۶۹ فروند، بالای هزار تن و ۱۰۱ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

منبع:

1398/03/10
14:04:34
5.0 / 5
4384
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو