استاندار:

نباید هیچ صفی به نام اقلام یارانه ای در خراسان شمالی تشكیل گردد

نباید هیچ صفی به نام اقلام یارانه ای در خراسان شمالی تشكیل گردد

تولیدو: استاندار خراسان شمالی اشاره كرد: دیگر هیچ صفی به نام اقلام یارانه ای در این استان نباید تشكیل گردد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد علی شجاعی در كارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به تشكیل صف برای اقلامی همچون گوشت، قند و شكر اظهار داشت: دولت مجوز توزیع گوشت تنظیم بازار را به منظور توزیع این قلم كالا برای دهك های پایین جامعه داده است و در خراسان شمالی حدود ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد هستند و باید این اقلام به دست این افراد برسد.
وی ادامه داد: قرار بر این است تا این كالاها به دست اقشار ضعیف جامعه برسد و از طرف دیگر این افراد نیز مشخص و دارای شناسنامه هستند، بدین سبب چرا این اقلام در صف برده می شود و چرا به جایی برده می شود كه دلال می آید و سپس نیاز به مأموران نیروی انتظامی است؟
وی با تاكید بر اینكه با توزیع این كالاها در بین نیازمندان بهزیستی و كمیته امداد باید بساط صف در استان برچیده شود، افزود: گلایه بنده از مدیران استانی این است كه تبدیل به روابط عمومی شده اند و فقط مشكلات را بیان می كنند و چاره ای درست به حال آن نمی اندیشند.
شجاعی با طرح این سوال كه چه كسانی صف گوشت را به وجود آورده اند؟ اظهار نمود: اگر مسئولان ذی ربط گوشت را صحیح و برمبنای اولویت بندی توزیع می كردند آیا شخص نیازمند روستایی از روستا برای خرید گوشت به شهر می آمد و صف تشكیل می شد؟
ایشان سپس با اشاره به اینكه علاوه بر قشر بهزیستی و كمیته امداد افرادی همچون كارگران كه میزان درآمد آن نیز بسیار پایین است، توضیح داد: پس از توزیع اقلام یارانه در بین دو قشر باید ساز و كاری طراحی شود كه این اقلام بدون تشكیل صف میان آنها نیز توزیع شود.
ایشان سپس به دستورالعمل هایی كه درباب توزیع كالا از تهران به استان صادر می شود اشاره و اشاره كرد: مسئولان ذی ربط در ابتدا باید این دستورالعمل ها را در كارگروه تنظیم بازار استان مطرح كنند و سپس در صورت تصمیم گیری بر اجرای آن، در استان اجرا شود.
نماینده عالی دولت در استان اشاره كرد: استان ها با یكدیگر متفاوت هستند بدین سبب هر تصمیم در حوزه بازار باید در ستاد تنظیم بازار استان مصوب شود.
۶۰۰۰ واحد صنفی در خراسان شمالی مالیات پرداخت نمی كنند
ایشان سپس با اشاره به اینكه از هر چهار مغازه در این استان یك واحد فاقد پروانه كسب است، اظهار داشت: می توان گفت ۶۰۰۰ واحد صنفی در این استان فاقد پروانه كسب هستند و مالیات پرداخت نمی كنند.
وی به معدن سرب و روی در اسفراین و مشكلات به وجود آمده در آن اشاره نمود و اضافه كرد: این دستور داده شد كه از فردا هیچ یك از متخلفان و سودجویان در آنجا نباشد و این امر محقق شد و الان هیچ كسی نیست و مشكل معدن آلبلاغ جمع شد.
استاندار خراسان شمالی خطاب به دستگاه هایی همچون صمت، نیروی انتظامی و … اظهار نمود: جلسه ای تشكیل می شود و طی یك ماه تمامی واحدهای صنفی بدون پروانه، پروانه دار خواهند شد، در غیر این صورت با واحدهای صنفی بدون پروانه برخورد قانونی می شود.
وی اشاره كرد: علاوه بر آن رؤسای اتحادیه ها نیز در حل مشكل گران فروشی و واحدهای صنفی بودن پروانه ورود پیدا می كنند در غیر این صورت بركنار خواهند شد.
وی اشاره كرد: رؤسای اتحادیه ها در این استان فقط تصور می كنند كه انتخاب شده اند و دیگر هیچ نقشی در حل مشكلاتی همچون گران فروشی ندارد.
آرد مازاد بر مصرف نانوایی ها قطع شود
نماینده عالی دولت در استان به مسئله خروج آرد خارج از شبكه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: متأسفانه مازاد بر مصرف آرد در این استان خارج از شبكه توزیع می شود و باید جلوی آن گرفته شود.
وی خطاب به مسئولان ذی ربط بیان كرد: میزان نیاز و سهمیه آرد نانوایی های استان بررسی شود و آرد مازاد بر مصرف آنها قطع شود.
وی با تاكید بر اینكه نباید بگویم نانوایی اضافه در استان وجود دارد، اضافه كرد: سازمان صمت استان تلاش كند و بازاریابی لازم را جهت فروش نان این استان در سایر استان ها انجام دهد. با اجرای این طرح می توان اشتغال خوبی را برای زنان و مردان این استان ایجاد كرد.

منبع:

1398/02/30
14:48:53
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: بازار , دستگاه , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو