رییس سازمان حمایت:

قیمت مصوب مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است نه بیشتر

قیمت مصوب مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است نه بیشتر

تولیدو: رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با تاكید بر اینكه ورود و خروج مرغ از كشتارگاه و مرغداری بدون فاكتور ممنوع می باشد، اظهار داشت: نهاده های دامی با ارز ۴۵۰۰ تومانی وجود ندارد، پس چرا وزارت جهاد كشاورزی پاسخگوی این اتهامات نیست؟ اگر در این كشور ارز غیر از ۴، ۲۰۰ تومان برای نهاده ها داده شده، به ما اعلام نماید.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، عباس تابش در جلسه مشترك كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و كارگروه تنظیم بازار استان كرمان اظهار نمود: حدود پنج ماه پیش مرغ را قیمت گذاری كردیم و در آن جلسه مقرر شد هر كیلو مرغ در بازار ۹، ۸۰۰ تومان توزیع شود اما تنها اتفاقی كه نیفتاد اجرای این مصوبه بود. سپس در یك جلسه دیگر قیمت هر كیلو مرغ را به شرط اجرای آن ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب كردیم.
وی ضمن یادآوری جلسه چند روز اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت درباب قیمت مرغ در سطح كشور اظهار نمود: استان ها از تصمیم های استانی و جزیره ای اجتناب كنند، برای اینكه این محصولات ملی است و در این نشست مقرر شد استانداران و دستگاه های مرتبط تنظیم بازار به دستگاه های ناظر كمك كنند.

وزارت كشاورزی پاسخگوی قیمت نهاده های دامی باشد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه ورود و خروج مرغ بدون فاكتور ممنوع می باشد تا بتوانیم تخلفات در این زمینه را رصد نماییم، اشاره كرد: در خرید و فروش مرغ فاكتور صادر نمی گردد و بین مرغدار و كشتارگاه كه باید دو تا سه عامل مانند فروشگاه و … وجود داشته باشد تنها با یك موبایل و ماشین معاملات صورت می گیرد كه این مساله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی بیان كرد: شركت پشتیبانی دام مكلف است به صورت مستمر مرغ منجمد به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ به بازار عرضه نماید.

تابش ضمن انتقاد از قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومانی هر كیلو مرغ در كرمان اظهار نمود: نهاده های دامی با ارز ۴۵۰۰ تومانی وجود ندارد، پس چرا وزارت جهاد كشاورزی پاسخگوی این اتهامات نیست؟ اگر در این كشور ارز غیر از ۴، ۲۰۰ تومان برای نهاده ها داده شده، به ما اعلام نماید.

وی اشاره كرد: آمار جوجه ریزی اعلامی با واقعیت متفاوت می باشد و این یك معضل است كه ما آمار دقیق جوجه ریزی را نداریم.1397/12/24
00:33:18
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو