بافندگان بوشهری 7 هزار 281 متر مربع فرش بافتند

بافندگان بوشهری 7 هزار 281 متر مربع فرش بافتند

تولیدو: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: بافندگان این استان در 9 ماه امسال هفت هزار و281 متر مربع فرش بافتند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، ابوالقاسم محمد زاده پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران اضافه كرد: از 10هزار و 413 بافنده عضو اتحادیه های فرش دستباف استان بوشهر حالا چهار هزار و 900 بافنده در چارچوب 12 تعاونی فرش دستباف و 14كارگاه قالیبافی متمركز و غیر متمركز فعال می باشند.
وی بیان كرد: برای پشتیبانی از تولیدات داخلی نشست های تخصصی با فعالان فرش برای برنامه ریزی و توسعه فضای فعالیت، جشنواره تجلیل به همراه نمایشگاه فرش، شركت در نمایشگاه های ملی و بین المللی و پیگیری مسائل و مشكلات امور در رابطه با فرش دستباف توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر انجام گرفته است.
محمدزاده گفت: همچون حمایت های صورت گرفته این سازمان در بخش فرش دستباف امسال صدور مجوز اعطای وام مشاغل خانگی به 346 بافنده است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی مختلف مانند استفاده از روش های نوین بافندگی، بازاریابی صحیح محصول، مسائل بهداشت فردی و غیره از دیگر كارهای انجام شده برای رشد و پیشرفت علمی و اصولی بافندگان فرش دستباف و ارتقای سطح كمی و كیفی محصولات تولید شده است.
در استان بوشهر علاوه بر قالی تولیداتی همچون گبه و گلیم توسط بافندگان فرش انجام میگردد كه گبه شول گناوه شهرت جهانی دارد.
6043/7212


1397/10/21
21:57:25
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
تولیدو