، لایحه بودجه ۹۸ ،

افزایش ۶۱ درصدی بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت

افزایش ۶۱ درصدی بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت

به گزارش تولیدو دولت دوازدهم در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸، بودجه وزارت صمت را حدود ۶۱ درصد نسبت به رقم تخصیص یافته به این وزارتخانه در سال گذشته، افزایش داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، لایحه بودجه سال آینده سرانجام پس از انجام اصلاحاتی بخصوص در هزینه ها، امروز، چهارم دی ماه از جانب رئیس جمهوری به مجلس عرضه شده است كه بر مبنای آن، بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان های تابعه آن معادل ۲۲۸۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه نسبت به بودجه سال قبل حدود ۶۱ درصد افزایش یافته است. در این میان سهم دستگاه اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۱۲۰۵ میلیارد تومان برآورد شده كه نسبت به بودجه ۹۶۲ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۶ بیشتر از ۲۵ درصد افزایش یافته است.
هم چنین در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸، سهم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معادل ۲۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است كه نسبت به سال قبل تغییری نداشته است.
این در شرایطی است كه دولت دوازدهم، سهم شركت مادر تخصصی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از بودجه سال ۹۸ را بیشتر از ۱۱۱ میلیارد تومان تعیین كرده كه نسبت به بودجه این سازمان در سال قبل حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است.
در این میان، در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸، دولت، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است كه نسبت به رقم تعیین شده در بودجه سال قبل كاهش سه درصدی داشته است.
سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان هم سهمی معادل ۳۱ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان به خود مختص كرده است كه نسبت به سهم این سازمان در بودجه سال قبل حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است.1397/10/04
14:39:25
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
تولیدو