معاون دبیرخانه شورایعالی:

مناطق آزاد مراكز مهم توسعه صادرات وتامین كالاهای ضروری هستند

مناطق آزاد مراكز مهم توسعه صادرات وتامین كالاهای ضروری هستند

تولیدو: معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: مناطق آزاد بعنوان مراكز مهم توسعه صادرات و هاب تامین كالاهای موردنیاز، نقش مهمی در تولید، صادرات و تامین كالاهای متنوع و ضروری كشور دارند.


اكبر افتخاری روز چهارشنبه در همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد در چابهار گفت: هیچ محدودیتی برای صادرات كالاهای تولید در مناطق آزاد وجود ندارد و باید مناطق آزاد به رسالت خود در زمینه تبدیل شدن به هاب كالاهای متنوع و ضروری كشور عمل كنند.
وی اظهار داشت: چابهار یكی از نقاط مهم و استراتژیك ایران و از مناطق مهم گردشگری، ترانزیتی و اقتصادی كشور است و نقش مهمی در توسعه اقتصاد و تجارت منطقه دارد.
وی اضافه كرد: در شرایط فعلی كشور مناطق آزاد باید به دپوی كالای مورد نیاز كشور تبدیل شوند تا بتوانند در توسعه اقتصادی نقش بسزایی ایفا كنند.
وی اظهار داشت: كلیدی ترین برنامه معاونت تولید، صادرات و فناوری ارتقا اكوسیستم كسب و كارهای مناطق آزاد است كه با استفاده از 9 پروژه راهبردی انجام میگردد.
معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: رسالت مناطق آزاد، تبدیل شدن به هاب كالایی با كالای متنوع و ضروری برای كشور است تا كالاهای مورد نیاز از مناطق آزاد با كمترین هزینه تامین گردد.
افتخاری اشاره كرد: بازگشت به قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و اجرای آن در امتداد احقاق حقوق فعالان اقتصادی مستقر در این مناطق از اقدامات اخیر دبیرخانه شورایعالی به منظور بهبود شرایط اقتصادی كشور است.
وی اضافه كرد: تخصیص سهمیه ویژه ارزی از طرف بانك مركزی برای مناطق آزاد كشور در حال پیگیری است.
معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اشاره كرد: حذف اختلالات فضای كسب و كار یكی از لزوم هاست كه با راه اندازی سیستم ثبت سفارش در چند ماه اخیر برای فعالان اقتصادی مستقر در مناطق آزاد یكی از اختلالات جدی فضای كسب و كار در این مناطق برطرف شده است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد هفتگانه كشور در سرسرای همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار از امروز/چهارشنبه/ شروع به كار كرد.
این همایش با حضور معاون شورایعالی مناطق آزاد، معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری، مدیران قسمت های مختلف حوزه سرمایه گذاری و مدیران منطقه آزاد چابهار به مدت 2 روز (28 و29 آذر) با محوریت معرفی پروژه های راهبردی، تولید، صادرات و فناوری در حال برگزاری است.
ارائه پلت فرم های نوین كسب كار(سككوك)، صندوق حمایت و ضمانت تولید كنندگان، سرمایه گذاران و واحدهای كسب و كار و سامانه 'سیفام'، برگزاری كارگروههای گمرك و تجارت، تسهیل تولید و توسعه تكنولوژی های جدید همچون برنامه ها و موضوعات این همایش است.
نخستین نشست كارگروه بازرگانی و توسعه تجارت زیر مجموعه همایش معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد كشور با محوریت معرفی پروژه های راهبردی، تولید، صادرات و فناوری باز امروز شروع شد.
در این نشست های تخصصی تدوین ضوابط كالاهای متروكه و بررسی آئین نامه صنوف، تدوین ضوابط آئین نامه فك پلاك خودروهای مناطق، بررسی واحدهای تولیدی، مسائل و مشكلات كالای همراه مسافر و نحوه استرداد كالای تجاری و بررسی عوارض كالای تجاری مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
ارائه صندوق حمایت و ضمانت تولید كنندگان، سرمایه گذاران و واحدهای كسب و كار از دیگر برنامه های این همایش است.
3043 **6081


1397/09/28
20:22:09
5.0 / 5
4560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تولیدو