ناصر سراج در سمت ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد

ناصر سراج در سمت ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد

تولیدو: هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی امروز چهارشنبه مورخ ۱۴ آذرماه سال ۱۳۹۷ تشكیل جلسه داد.


به گزارش تولیدو به نقل از سازمان بازرسی كل كشور، در این نشست، با توجه اتمام مهلت دوره مسئولیت اعضای محترم هیأت نظارت طبق سوژه ماده (۱) دستورالعمل اجرایی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی و تبصره آن، جناب آقای قاضی سراج را بعنوان رئیس هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی به مدت دو سال ابقا كرد.
همین طور سهیلی پور مدیرعامل سازمان حسابرسی بعنوان نایب رئیس هیأت نظارت و دكتر عادل آذر رئیس كل دیوان محاسبات كشور بعنوان دبیر هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی تعیین شدند.

بدین سبب گزارش، طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی مصوب مجلس شورای اسلامی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی وظیفه دارد به صورت ها و گزارش های مالی صندوق و تهیه گزارش های موردی و ادواری برای هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی رسیدگی كند.

رسیدگی به صورت ریز دارایی ها، مطالبات، تعهدات و خلاصه حساب های صندوق و گواهی آنها برای انتشار در روزنامه رسمی كشور و همین طور رسیدگی به عملكرد صندوق از لحاظ انطباق با موازین قانونی و اساسنامه و اهداف صندوق از دیگر وظایف این صندوق تعیین شده است.

این هیأت در ایفای وظایف خود و بدون مداخله در امور جاری، كلیه اسناد و دارایی ها و حساب های صندوق را مورد رسیدگی قرارداده و می تواند به اطلاعات، مدارك و مستندات صندوق كه لازم می داند، دسترسی داشته باشد.

هیأت نظارت همین طور موظف است گزارش نظارتی خودرا هر شش ماه یك دفعه به هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی عرضه نماید.
1397/09/15
13:00:42
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
تولیدو