سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

نهادهای نظارتی با قدرت گسیختگی قیمت ها را برطرف كنند

نهادهای نظارتی با قدرت گسیختگی قیمت ها را برطرف كنند

تولیدو: تهران- سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاكید بر نظارت كامل بر بازار اظهار داشت: مقرر است مسئولان تعزیرات حكومتی و سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با قدرت به بازار ورود كنند تا مشكلات به بهم ریختگی و گسیختگی قیمت ها برطرف شود.


بهروز نعمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: چند وقتی است به علت تعدد قیمت ها، گله مندی های زیادی از جانب مردم و مسئولان نسبت به وضعیت حاكم در بازار وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه وضعیت قیمت ها در بازار نباید به گونه ای باشد كه دو مغازه كنار یكدیگر یك كالا را با دو نرخ متفاوت به مشتریان عرضه كنند اضافه كرد: مقرر شده است تعزیرات و سازمان حمایت با نظارت كامل علاوه بر تولید نظم، برخی مشكلات موجود را هم برطرف كنند.
نعمتی تشریح كرد: در آخرین جلسات شورای عالی اطلاع رسانی زیرنظر سران سه قوه قرار شد همكاران وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی با دقت بیشتری نسبت به تفاوت قیمت ها رسیدگی كنند تا ضمن تنظیم بهم ریختگی و گسیختگی قیمت ها در بازار از این مورد گزارشی هم تهیه و عرضه شود.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در ادامه به نقش بورس كالا در تنظیم قیمت كالاها اشاره و تصریح كرد: وقتی محصولات برای معامله در بورس كالا عرضه می شوند در واقع دادوستدها در یك اتاق شیشه ای و شفاف انجام می گیرد كه بدین سان می توان با استفاده از بورس كالا از وقوع خیلی از رویدادهای منفی در بازارها پیشگیری كرد.
نعمتی با اشاره به اینكه بورس كالا از ظرفیت بسیار خوبی برای تنظیم بازار برخوردار است، اظهارداشت: اگر هم در بعضی موارد زیرساخت های این بورس برای تنظیم بازار تمامی محصولات به تقویت نیاز دارد، باید اقدامات لازم در این زمینه با حمایت دولت و مجلس صورت گیرد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینكه بورس كالا در طول این سال ها به شفافیت اقتصادی و توسعه در بخش تولید كمك كرده است اظهار داشت: به صورت حتم باید اقداماتی صورت گیرد تا بتوان سایر كالاهای موجود در زنجیره های تولید را در بورس كالا عرضه نمود چراكه این بورس می تواند به تنظیم آشفتگی های كنونی در بازار كمك نماید.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا وزیر صنعت، معدن و تجارت هم چندی قبل تصریح كرد: این روزها اصلی ترین معضل دولت آشفتگی های موجود در بازار است كه به شكلی سبب سخت تر شدن زندگی مردم شده، بنابراین تمام تمركز خویش را گذاشته ایم تا با استفاده از كنترل بازار و نوسانات موجود قیمتی، زندگی بهتر و راحت تری را برای مردم فراهم نماییم.

تهرام/9206/ 1008


1397/08/28
13:13:19
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو