وزیر صنعت در نشست كارگروه بررسی تامین مواد اولیه پوشاك

بخشی از صندوق توسعه ملی برای آرامش بازار اختصاص یافته است

بخشی از صندوق توسعه ملی برای آرامش بازار اختصاص یافته است

تولیدو: تهران- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با عنایت مقام معظم رهبری و دولت مبالغی از صندوق توسعه ملی برای رونق تولید و آرامش بازار كنارگذاشته شده است كه باید مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا رضا رحمانی روز پنجشنبه در جلسه كارگروه بررسی تامین مواد اولیه پوشاك در تهران با اشاره به اینكه دولت اهتمام بسیار به تامین كالاهای مورد نیاز مردم دارد بر بهره گیری از ظرفیت های اصناف در كشور تاكید و بیان كرد: اصناف باید خویش را برای بهبود وضعیت بازار آماده كنند.
وی افزود: سازمان پشتیبانی از مصرف كننده یا تعزیرات حكومتی داریم اما در كنار آنها باید توجه ویژه ای هم به اتاق اصناف شود چونكه بازار آرام به نفع اصناف و تولیدكننده است.
به گفته وزیر صنعت تامین بازار از دغدغه های ملی دولت و شخص رئیس جمهوری است و همه تلاش ها به كارگرفته شده تا كالاهای مورد نیاز مردم در بازار بدون مشكل تامین گردد.
رحمانی با قدردانی از كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك با اشاره به اینكه از این كارگروه حمایت كامل می نماییم بیان كرد: از اقداماتی كه از انجام آن بسیار خشنود شدم نحوه فعالیت اتحادیه پوشاك و سایر اصناف مرتبط ازجمله بازار تهران بود كه برای تامین مواد اولیه مبادرت به تشكیل كارگروه كردند تا از این طریق مشكلات مربوط به حوزه خویش را برطرف كنند.
وزیر صنعت افزود: در زمینه نظارت بر تامین مواد اولیه با استفاده از كارگروه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و وزارتخانه از آن حمایت می كند.
رحمانی با استقبال از همكاری بازار و اصناف به منظور حل مشكلات بازار اظهار داشت: ارزی كه دولت تامین می كند براحتی به دست نیامده و بنابراین مسئولیت سنگینی را بر دوش داریم.
رحمانی همینطور بر توسعه صادرات بخصوص در شرایط كنونی تاكید و بیان كرد: می توان از فرصت های تحریم نهایت استفاده را در ارتقای كیفی تولید و افزایش صادرات به كار گرفت.
وی تصریح كرد: پس از پوشاك، لوازم خانگی جزو ضروری ترین كالاهای مردم به حساب می آید كه باید به ظرفیت های این بازار هم توجه ویژه ای شود و نسبت به تشكیل چنین تشكل هایی برای آن مذاكره صورت گیرد.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا تامین پارچه موردنیاز تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب (زیر قیمت بازار) به همت كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك، با مشاركت و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و هیات امنای بازار تهران از امروز (پنجنشنبه) اجرایی شد.
امروز حواله تامین پارچه جین با قیمت مناسب (20 هزار تومان زیر نرخ بازار) در جریان جلسه كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك در تهران به تولیدكنندگان تحویل داده و اعلام گردید كه از هفته آینده به بعد هم پارچه پیراهنی، شلواری، مانتو و.... با قیمت مدیریت شده و مناسب در اختیار تولیدكنندگان قرار خواهد گرفت.
در جلسه امروز این كارگروه تولیدكنندگان حوزه پوشاك پارچه جین را بعنوان مواد اولیه خود به قیمت هر متر 39هزار و 600 تومان دریافت نمودند و این درحالیست كه قیمت آن در بازار حدود 60 هزارتومان اعلام شده بود.
تهرام/9206/ 1008


1397/08/24
22:44:17
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: اصناف , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو