تحریم آمریكا تاثیری بر مبادلات ایران و كردستان عراق ندارد

تحریم آمریكا تاثیری بر مبادلات ایران و كردستان عراق ندارد

تولیدو: اربیل - اتاق بازرگانی اقلیم كردستان عراق و مدیركل گمرك مرز بین المللی حاج عمران در اقلیم اعلام نمودند روابط بازرگانی با ایران ادامه دارد و تحریمهای آمریكا ضد ایران تاثیری بر این مبادلات ندارد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، اتاق بازرگانی و صنعتی اقلیم كردستان عراق با بیان این مطلب اضافه كرد: تحریمهای آمریكا ضد ایران تنها بخش های نفتی، كشتیرانی و بانك را دربرمی گیرد و تاثیری بر واردات كالا از ایران و افزایش نرخ كالاهای ایران در اقلیم كردستان عراق ندارد.
اتاق بازرگانی كردستان عراق تصریح كرد: بخش اعظم كالاهای وارداتی اقلیم از ایران ساخت این كشور بوده و تحریمها نمی تواند مانع صادرات این كالاها از جانب ایران گردد.
همزمان سیروان حسین مدبرروابط عمومی گمرك حاج عمران در اقلیم كردستان عراق تصریح كرد كه تردد و مبادلات مرزی در نخستین روز آغاز تحریمها ضد ایران عادی بوده و هیچ چیز جدیدی اتفاق نیافتاده است.
وی اضافه كرد: تابحال هیچ دستورالعملی هم برای مسدود كردن دروازه مرزی حاج عمران به ما ابلاغ نشده است و این دروازه مرزی بسان سابقه به فعالیت خود ادامه می دهد.
به گفته این مقام كرد عراقی در گمرك حاج عمران هیچ ممنوعیتی بر كالاها اعمال نمی گردد و صرفا صادرات برخی كالاها از جانب خود ایران ممنوع اعلام گشته است.
اعلام تحریم های جدید آمریكا ضد ملت ایران در حالی است كه پیشتر ناظران سیاسی و تحلیلگران اقتصادی گفته اند كه تحریم نفت ایران در بلندمدت همراه با افزایش بهای نفت به تضعیف دلار در سطح بین المللی منجر شده و به شكست و عقب نشینی آمریكا می انجامد، روندی كه بخشی از آن در صحبت های برخی مقامات آمریكا دیده می گردد.
«جان بولتون» مشاور رئیس جمهوری آمریكا با لحنی كه حاكی از ناكامی آمریكا در تحریم ایران است، به همراهی نكردن شركای تجاری مهم تهران در تحریم های یكجانبه كاخ سفید ضد ایران اعتراف كرد.
وی كه سخنانش در موسسه آمریكایی «همیلتون» مبین عقب نشینی آمریكا از راهبرد به صفر رساندن صادرات نفت ایران است، برای توجیه این عقب نشینی و عدم همراهی كشورها اظهار داشت كه قصد نداریم به دوستان و هم پیمانان خود آسیبی بزنیم.
شبكه رسانه ای بلومبرگ در گزارشی با اشاره به مخالفت كشورها با تحریم های یكجانبه آمریكا ضد ایران نوشت: خیلی از كشورهای خریدار نفت ایران یا آشكارا تحریم های آمریكایی را نقض می كنند و یا خواستارمعافیت از تحریم های ضدایرانی آمریكا هستند.
خاورم**351**4**380


1397/08/15
14:45:58
5.0 / 5
5097
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
تولیدو