ورود سكه های تقلبی به بازار طلای یزد

ورود سكه های تقلبی به بازار طلای یزد

تولیدو: رییس اتحادیه طلا و جواهر یزد با اشاره به خسارت بیشتر از نیم میلیارد تومانی عرضه سكه تقلبی در بازار طلای یزد، از شهروندان خواست تا به هیچ وجه سكه و طلای آب شده خریداری نكنند.


«محمد رضا نوری زاده» یزد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به خسارت بیشتر از نیم میلیارد تومانی عرضه سكه های تقلبی بهار آزادی در یزد اشاره نمود و اضافه كرد: متاسفانه زرگرها و طلافروشان یزد در هفته گذشته بیشتر از 100 سكه تقلبی خریداری كردند كه این مورد گویای وضعیت ناگوار ورود طلاهای تقلبی به این بازار در یزد است.
وی با بیان این كه مردم نباید به هیچ وجه طلای آب شده و سكه خریداری كنند، اظهار داشت: هر چند مردم با عنایت به سود موجود در طلای آب شده و سكه به خرید این موارد روی آورده اند، اما باید آگاه باشند كه آن ها شناختی از طلا ندارند و علاوه بر این هم باید دقت داشته باشند كه كارگاه ها و افراد ناشناس و بدون هویت هم قابل اعتماد نیستند.
این مسئول با تاكید بر این كه زرگرها و طلافروشان خبره در هفته گذشته به دنبال فریب سودجویان، از آنها سكه تقلبی خریداری نموده اند، اظهار نمود: مردم به یقین بعد از خرید این نوع طلاها دچار خسارت های زیادی خواهند شد.
وی با بیان این كه مردم باید برای جلوگیری از این جریان فقط طلای ساخت بخرند، خاطرنشان كرد: مردم تنها مبادرت به خرید جواهرات دارای كد استاندارد كنند چون كه كد های استاندارد كاملاً ثبت شده و دارای هویت هستند.
نوری زاده اظهار داشت: هم اكنون هر چند بازار طلا از نوسان افتاده است اما اساساً مردم در این قبیل معاملات بسیار متضرر خواهند شد و میزان خسارت قطعی تنها بعد از فروش موارد تقلبی كه بطور قطع میزان بالایی هم خواهد بود، مشخص می گردد.1397/08/03
20:16:02
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: استاندارد , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
تولیدو