شریعتمداری خبر داد

تصمیمات جدید ارزی برای تولیدكنندگان

تصمیمات جدید ارزی برای تولیدكنندگان

تولیدو: وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصمیمات جدید كمیسیون سیاست گذاری ارزی دولت اطلاع داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان الیگودرز اظهار نمود: مشكل تمام واحدهای صنعتی كشور تهدیدات شرایط ارزی است.
وی افزود: با تصمیمات جدید كمیسیون سیاست گذاری ارزی دولت امیدواریم به تدریج این مشكلات حل شود و با سهولت بیشتری واحدهای تولیدی در منابع ارزی دسترسی پیدا كنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: تمام تلاش ما تامین مواد مورد نیاز این واحدها با استفاده از آزاد كردن مواد معطل شده در گمرك است.
شریعتمداری بیان كرد: به دنبال این هستیم شرایطی فراهم نماییم كه مواد مورد نیاز واحدهای تولیدی بیش از پیش فراهم شوند و در داخل كشور هم با برداشتن سقف معاملات در بورس در حوزه فولاد این شرایط فراهم شده تا به صورت رقابتی مواد اولیه در اختیار تمام واحدهای فولاد قرار گیرد و هیچ رانتی در خط تولید آن از ابتدا تا آخر وجود نداشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: البته در آخر هم محصولات مورد نیاز مردم با قیمت گذاری تثبیتی مورد كنترل نهادهای نظارتی قرار خواهد گرفت و شرایط مطلوب تری در حوزه تولید و توزیع محصولات فولادی در آینده ای نه چندان دور شاهد خواهیم بود.
وی افزود: بعضی از واحدهای تولیدی حوزه های پتروشیمی گلایه هایی دارد كه با برداشتن سقف معامله در بورس شاید بتوان به روان تر شدن بازار و به تامین مواد اولیه كمك خواهیم كرد.
شریعتمداری با اشاره به بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان الیگودرز اظهار داشت: در واحد پرند شیمی می توان با تامین منابع ارزی و صادرات به صورت آزاد مشكل آن را حل كرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: برخی دیگر از واحدها خوراك خویش را بدون هیچ یارانه ای دریافت می كنند كه می خواهند محصول شان را هم به صورت آزاد به بازار عرضه كنند. طبق قانون ۲۰ درصد صادرات پتروشیمی و صنایع فلزی می تواند شامل صادرات محصولات غیر پتروشیمی شوند.
وی سرمایه در گردش را مشكل عمومی تمامی واحدها عنوان نمود و اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نزدیك شاهد بهبود این وضعیت باشیم.

پرداخت تسهیلات به واحد فولاد ازنا
شریعتمداری در بازدید از طرح فولاد و ذوب آهن ازنا اظهار نمود: این واحد یكی از واحدهای خوب كشور به حساب می آید كه امیدواریم در یك تا یك و نیم سال آینده بتوانیم بخشی از آن را به بهره برداری برسانیم.
وی با اشاره به اینكه این پروژه می تواند بخشی از اشتغال منطقه را حل كند، اضافه كرد: همینطور در سطح ملی هم نقش مهمی در اقتصاد خواهد داشت.
شریعتمداری بیان كرد: پیشرفت پروژه خیلی خوب نیست كه یكی از دلایل آن مسائل و مشكلات هم كه در سطح منابع ملی برای ادامه مسیر وجود دارد كه در این رابطه با مسئول كنسرسیوم بانكی آن كه بانك صنعت و معدن است مذاكراتی به عمل آمده تا آن شرایط فراهم گردد كه در نخستین فرصت وام مصوب شده برای این واحد از مجموعه كنسرسیوم دریافت شود.
وزیر صنعت، معدن تجارت تصریح كرد: همینطور اگر نیاز به تمدید و تجدید نظری در میزان منابع مورد نیاز سهامداران باشد در نخستین فرصت بانك صنعت معدن با همكاری بانك های عامل كه به كنسرسیوم پیوسته اند شرایط لازم را فراهم نمایند.
وی اظهار داشت: البته این طرح نیاز به مشاركت غیر از بانك هم دارد كه سرمایه گذاران به دنبال جلب مشاركت جدید برای آن هستند و امیدواریم در این زمینه موفق شوند.
شریعتمداری اظهار داشت: دولت هم برای تحقق اهداف این واحد تمام حمایت خویش را از آن خواهد داد.1397/06/26
14:08:25
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو