فسادی در گندم وجود ندارد كه تایید نماییم

فسادی در گندم وجود ندارد كه تایید نماییم

تولیدو: در حالیكه نماینده مردم سبزوار در مجلس از عرضه مستندات فساد در شركت بازرگانی دولتی در حوزه گندم اطلاع داده و می گوید كه ˮمعاونان وزیر كشاورزی فساد در سازمان غله را پذیرفتندˮ، هیچ یك از این معاونان آن را تأیید نكردند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در هفته گذشته رمضانعلی سبحانی فر - نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی- ادعاهایی را در خصوص وجود فساد برنامه ریزی شده و تخلف بزرگ در شركت بازرگانی دولتی در زمینه خرید تضمینی گندم بیان كرد اما بعد از آن، یزدان سیف - مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی و معاون وزیر جهاد كشاورزی - این مسئله را تكذیب نمود و اظهار داشت كه تاكنون هیچ تخلفی گزارش نشده است و طرح چنین ادعاهای بی انصافی است و باعث آزرده خاطر شدن همه فعالان در این عرصه از كشاورزان تا كارخانه های تولید آرد می گردد.

پس از تكذیب این ادعا، نماینده مورد نظر مجددا طی مصاحبه ای اعلام نمود كه نشست مشتركی با معاونان امور مجلس شورای اسلامی پشتیبانی و بازرسی وزارت جهاد كشاورزی برای مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی داشته و مستندات خود درباره فساد در این حوزه را به آنها عرضه داده است و حاضران در این جلسه هم بعضی از این فسادها را پذیرفتند و شكل گیری آن را مربوط به سال های گذشته عنوان كردند.

به گفته سبحانی فر، با وجود تكذیب اولیه مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی، در این نشست اعلام گردید بخشی از پرونده تخلفات در این سازمان به مراجع قضایی فرستاده و تاكید شده كه پرونده های فساد برای رسیدگی در قوه قضاییه باز است.

این ادعای تازه در حالی مطرح شده كه سیف - مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی - مجددا آن را تكذیب و عنوان كرده كه موارد مطرح شده توسط این نماینده مجلس در خصوص وجود هرگونه فساد سازمان یافته در سازمان خرید تضمینی گندم فاقد صحت است و در جلسه مورد اشاره ایشان، برخی پرونده های حقوقی سنواتی در مراجع قضایی ضد بعضی از سیلوداران و كارخانجات آرد مطرح و مشخص شد همه موارد مورد ادعا توسط كاركنان شریف و دستگاه های نظارتی شركت متبوع بعنوان تخلفات قراردادی مطرح و در مراجع قضایی مورد پیگرد قرار گرفته و بعضاً به صدور رأی منجر گردیده است.

مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی با تاكید بر اینكه هیچ موضوعی درباره فساد در حوزه خرید گندم طرح نشد، خاطرنشان كرد كه طرح اینگونه مباحث در شرایط حساس كنونی با مصالح كشور كه منجر به تضعیف اعتماد عمومی و سلب امید از جامعه می شود، در تضاد است. البته دیگر معاونان وزیر جهاد كشاورزی هم این ادعاهای طرح شده از جانب نماینده سبزوار را تایید نمی كنند.

البته عباس كشاورز - معاون زراعت وزیر جهاد كشاورزی - در این باره به ایسنا اظهار داشت كه گرچه خرید تضمینی گندم ارتباطی به این معاونت ندارد و نباید در این باره صحبت كنم اما چنین ادعاهایی تكذیب شده و فسادی در خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

از سوی دیگر هم یك مقام مسئول در وزارت جهاد كشاورزی هم این مسئله تكذیب نمود و اظهار داشت: اگر تا كنون با فساد و تخلفات بزرگ قرار بود، خودكفا شویم تا كنون این مسئله و حواشی آن برای همه آشكار شده بود و برای چند سال متولی نمی توانستیم خودكفایی گندم را تكرار كرده از واردات این محصول استراتژیك بی نیاز شویم.
1397/05/04
18:24:05
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: سازمان , شركت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
تولیدو