آغاز جدایی رسمی انگلیس و اتحادیه اروپا در WTO

آغاز جدایی رسمی انگلیس و اتحادیه اروپا در WTO

تولیدو: انگلیس و اتحادیه اروپا به دنبال ماه ها آماده سازی دیپلماتیك، رسما خواهان جدایی در سازمان تجارت جهانی (WTO) شدند.به گزارش تولیدو به نقل از رویترز، سازمان تجارت جهانی دو پیش نویس محرمانه توافق عضویت را در بین ۱۶۴ عضو این كلوب تجاری منتشر نمود كه برای اولین بار در تاریخ ۲۳ ساله WTO، حقوق و تعهدات انگلیس در تجارت كالا را از حقوق و تعهدات اتحادیه اروپا جدا می كند.

جولیان بریث ویت، نماینده انگلیس در توییتی این رویداد را نقطه عطف مهمی در آماده سازی برای خروج انگلیس از عضویت اتحادیه اروپا خواند.

سند پیش نویس انگلیس ۷۱۹ صفحه است.

سازمان تجارت جهانی در اطلاعیه ای اعلام نمود اعضای این سازمان سه ماه برای بازنگری این سند فرصت دارند و اگر اعتراضی از جانب سایر اعضا وجود نداشته باشد، این سند تصویب خواهد شد.

تاكنون اتحادیه اروپا نماینده انگلیس در سازمان تجارت جهانی بوده است و حقوق عضویت انگلیس مجزا نبوده؛ با این وجود انگلیس همواره یك عضو سازمان تجارت جهانی با حقوق خاص خود بوده است. تصمیم انگلیس برای جدایی از اتحادیه اروپا در ژوئن سال ۲۰۱۶ به معنای آن بود كه جدا شدن از مقررات تجاری اتحادیه اروپا به انگلیس اجازه می دهد به شكل مستقل عمل كند.

دولت انگلیس اعلام نموده كه تنها تغییرات جزئی در این سند ضروری می باشد و بجز مسائل مربوط به كشاورزی، انتظار هیچ مشكلی را ندارد.

چندین صادركننده محصولات كشاورزی همچون آمریكا، كانادا و استرالیا اعلام نموده اند كه با مفاد این جدایی موافق نیستند چونكه آنها انعطاف پذیری در صادرات به انگلیس و اتحادیه اروپا را از دست خواهند داد.

به گفته دیوید هنیگ، یك مقام تجاری سابق انگلیس، این اعتراضات احیانا انگلیس را به مذاكرات بیشتر واخواهد داشت.

انگلیس برای چنین اقدامی بیش از یك سال است كه مقدمه چینی كرده است و یك پیشنهاد رسمی را در اكتبر ارسال كرد.
1397/05/03
14:39:40
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: سازمان , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو