صلاحیت مدیران دولتی ارزیابی می گردد

صلاحیت مدیران دولتی ارزیابی می گردد

تولیدو: تهران - مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی اعلام نمود: برپایه مصوبه دولت و برای ارتقای نظام شایسته سالاری ارتقا و انتصاب مدیران از ابتدای امسال نیاز به صدور گواهی نامه صلاحیت دارد، كه سازمان مدیریت صنعتی مكلف به این ارزیابی است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان مدیریت صنعتی، «كامبیز جلالی فراهانی» اظهار داشت: برپایه مصوبه دولت تمام دستگاه های دولتی چنانچه ارتقا یا انتصابی داشته باشند، از ابتدای امسال ملزم می شوند پیش از انتصاب نخست، شایستگی افراد را مشخص كنند و برپایه شایستگی ها، انتصاب صورت پذیرد.
وی اضافه كرد: مدل تعریف شده دولت در این زمینه 'مدل شایستگی مدیران حرفه ای' است كه سازمان استخدامی كشور مسئولیت اجرایی این مدل را به عهده گرفته است و به سازمان و نهادهایی كه قابلیت ارزیابی صلاحیت داشته باشند، گواهی ارزیابی مدیران اعطا می كند.
مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی توضیح داد: مدیران بعد از آنكه ارزیابی شدند، چنانچه حد نصاب امتیاز را كسب نمایند، گواهی تایید صلاحیت برای آنان صادر خواهد شد و كسانی كه در برخی از معیارها حد نصاب را كسب نكنند، باید در دوره های آموزشی مرتبط شركت نمایند و دوباره ارزیابی شوند.
وی تصریح كرد: مدیرانی كه در تمام معیارها ضعیف باشند، امكان ارتقا و انتصاب را نخواهند داشت.
فراهانی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی از سال 82 ارزیابی مدیران را در دستور كار دارد و تا كنون پنج هزار مدیر و كارشناس حرفه ای توسط سازمان مدیریت صنعتی ارزیابی شده اند.
مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی در انتها اظهاركرد: متقاضیان ارزیابی صلاحیت مدیران می توانند در این خصوص به سایت سازمان مدیریت صنعتی رجوع نمایند و یا با شماره 22024462، مدیریت مشاوره سازمان، تماس بگیرند تا برای مدیران برنامه ارزیابی تدوین شود.
اقتصام**9132 ** 1559


1397/04/30
19:07:28
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو