درد دل های صنعتگران درحضور جهانگیری و شریعتمداری

چه خواستیم و چه شد!

چه خواستیم و چه شد!

تولیدو: صنعتگران امروز به مناسبت روز ملی بخش مربوطه شان، مشكلات و گلایه های خویش را در حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح نمودند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، عبدالوهاب سهل آبادی در مراسم روز ملی صنعت و معدن كه امروز (یكشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و هم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن اجلاس سران برگزار شد، با طرح این سوال كه دولت تا چه حد طی سال های اخیر به درخواست صنعتگران توجه كرده است، اظهار نمود: شرایطی كه هم اكنون در بخش صنعت و معدن روبه رو هستیم ناشی از عدم توجه به این مطالبات است.

وی ادامه داد: در ارتباط با فریز و نگهداری دیون معوقه صنعتگران از دولت درخواست هایی داشتیم كه آیا این اتفاق افتاد؟ بحث مالیات را مطرح كردیم و انتظار داشتیم در ارتباط با مقوله دریافت مالیات بر ارزش افزوده چاره اندیشی شود، اما آیا چنین مساله ای مدنظر قرار گرفت؟ در مورد تك نرخی بودن ارز فریاد زدیم و امروز می بینید كه چه اتفاقی افتاده است.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با انتقاد از تصمیمات سازمان تامین اجتماعی در برخورد با كارفرمایان و كارگران، خاطرنشان كرد: كارفرمایان برای تمدید دفترچه كارگران با مشكل مواجهند، اما متاسفانه شاهد توقیف برند كارخانه ها هستیم و این سوال مطرح است كه سازمان تامین اجتماعی چگونه به خود اجازه می دهد كه درمان كارگری را كه حقوقش هم پرداخت نشده است را تمدید نكند.

در این مراسم همینطور حمیدرضا معصومی بعنوان فعال بخش خصوصی با اشاره به مشكلات حوزه معدن، خطاب به معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار نمود: بعد از التهابات بازار ارز فعالان معدنی روزهای سختی را سپری كردند و اگر طی سالیان گذشته می توانستند با ماشین آلات دسته دوم كار كنند بعد از تك نرخی كردن ارز دسترسی به ماشین آلات به علت افزایش نجومی قیمت ها غیرممكن شده است.

وی ادامه داد: توسعه در بخش معدن بدون نوسازی تجهیزات و ماشین آلات امكانپذیر نیست و به صورت حتم باید در این رابطه چاره اندیشی شود.

این فعال بخش خصوصی در حوزه معدن با اشاره به این كه بیمه سهم كارفرمایان و پیمانكاران معدن ۲۳ درصد نیست و با اعمال بخشنامه كارگاه های بخش سخت و زیان آور به ۳۱ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: متاسفانه سازمان امور مالیاتی هم امتناع از دستورالعمل های مربوطه را در دستور كار قرار داده و رسیدگی با شدت بیشتری طی سال های ۱۳۹۵ – ۱۳۹۶ انجام شده است.

معصومی با تاكید بر این كه باید پرهیز از پیچیدگی در تدوین دستورالعمل ها و مبارزه با بروكراسی اداری در دستور كار قرار گیرد تا شاهد تشویق كارآفرینان در حوزه معدن باشیم، اظهار داشت: ۵۰۰۰ معدن كوچك در كشور وجود دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به بهبود وضعیت آنها چاره اندیشی كند.

در ادامه همینطور سید مظفر عبدالله - فعال بخش صنایع تبلیغی - با اشاره به این كه كشور در جنگ اقتصادی به سر می برد و با شرایط بحرانی روبرو است، اظهار نمود: كالاهای ما در گمرك مانده است و باید با دموراژ (هزینه دیركرد و خواب بار در گمرك) حل شود. علاوه بر این بررسی مشكلات واحدهای پویا و فعال باید در دستور كار قرار گیرد و استفاده از تجربه آنها جهت حل مسائل بعنوان راهكار تلقی شود.
1397/04/10
14:13:20
5.0 / 5
5801
تگهای خبر: سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو