افزایش قیمت خودرو، كار نمایندگی های مجاز نمی باشد

افزایش قیمت خودرو، كار نمایندگی های مجاز نمی باشد

تولیدو: مشهد – معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: وجود نمایندگی های غیرمجاز فروش خودرو یا افرادی كه به اسم نمایندگی اقدام به فروش خودرو می كنند، سبب افزایش كاذب قیمت خودرو در بازار استان شده است.


علی باخرد، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: همه سایت ها و نمایندگی های مجاز شركت های خودروسازی داخلی یا نمایندگی فروش خودروهای خارجی در كشور زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
وی اظهار داشت: به تازگی قیمت خودرو در خراسان رضوی به صورت كاذب و غیرواقعی رشد كرد كه نظارت بر این بخش از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد رسیدگی قرار گرفت.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: طی یك ماه گذشته كارگروه رفع موانع و مشكلات مشتریان نمایندگی های خودرو در استان شكل گرفت و در آن موضوعاتی همچون وجود نمایندگی های غیرمجاز فروش خودرو بررسی گردید.
باخرد اضافه كرد: برخی افراد به اسم نمایندگی یا شركت هایی كه مجوز نمایندگی فروش خودرو ندارند یا قبلا مجوز نمایندگی فروش خودرو از آنها سلب شده و به صورت غیرقانونی فعالیت می كردند، اقدام به فروش خودرو می كنند.
وی تصریح كرد: حداقل طی یك ماه گذشته با بررسی های انجام گرفته سه یا چهار مورد افراد متخلف در مورد فروش خودرو با استفاده از نمایندگی های غیرمجاز در خراسان رضوی شناسایی شده اند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: نمایندگی فروش خودرو زیرمجموعه شركت های خودروساز داخلی یا نمایندگی های انحصاری خودروسازان خارجی در كشور است و خودروسازان داخلی یك نمایندگی مركزی برای خود در مراكز استانها بوجود آورده و با استفاده از آنها خودروهای خویش را به فروش می رسانند.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی خریداران نسبت به خرید خودرو بی توجهی می كنند و با رجوع به نمایندگی های غیرمجاز یا افرادی كه به اسم نمایندگی اقدام به فروش خودرو می كنند، هزینه خرید را به حساب شخصی فرد واریز می كنند در حالیكه اگر نمایندگی فروش خودرویی دارای مجوز رسمی باشد، حساب بانكی شركت را به خریداران معرفی می كند.
وی بیان كرد: زمانی كه خریدار پول را به حساب شخصی فرد بابت خرید خودرو وارد می كند، دیگر نمایندگی نمی تواند تعهدی نسبت به عرضه به موقع خودرو یا خدمات جانبی آن داشته باشد.
باخرد اظهار نمود: كارگروه رفع موانع و مشكلات مشتریان نمایندگی های خودرو اقدام به راه اندازی سایتی اختصاصی برای نمایندگی های اختصاصی خودرو در استان كرد تا همه نمایندگی های فروش خودروهای داخلی و خارجی استان مشخص شده و توسط مسئولان قابل رصد باشند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: 16 شركت خودروساز داخلی و خارجی در مشهد با استفاده از 73 نمایندگی مجاز، اقدام به ثبت نام و فروش خودرو می كنند.
باخرد اضافه كرد: سه شنبه هفته جاری شورای رقابت حداكثر متوسط افزایش قیمت برای محصولات ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو را اعلام نمود و شركت ها یا افرادی كه خودرو را با قیمتی بالاتر از درصدهای اعلام شده بفروشند، تخلف كرده اند.
7489/5132


1397/03/24
12:26:33
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: بازار , خودرو , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو