سازمان توسعه تجارت:

تامین ارز با وزارت صنعت نیست، دلار نرخ دوم ندارد

تامین ارز با وزارت صنعت نیست، دلار نرخ دوم ندارد

تولیدو: مدیركل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ضمن تاكید بر اینكه ثبت سفارش كالا در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می گردد و تأمین ارز در بانك مركزی صورت می گیرد، اظهار داشت: نرخ رسمی دلار ۴۲۰۰ تومان است و نرخ دومی وجود ندارد.


علی علی آبادی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سئوالی درباره انتقاد برخی تجار از ضرورت فروش ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان و نبود امكان دریافت ارز تك نرخی برای خرید مواد اولیه، تصریح كرد: طبق اعلام مسئولان بانكی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان است و تا جایی كه اطلاع دارم نرخ دومی برای ارز وجود ندارد.
وی در ارتباط با نرخ دلار در بازار آزاد اظهار داشت: واردات با اسناد تجاری صورت می گیرد و آنچه درباره بازار آزاد مطرح می شود، وجود ندارد. تجار هم باید مسائل مربوط به ارز خویش را از منابع بانكی پیگیری كنند. بانك مركزی اینگونه اعلام نموده كه نیازهای تجار را تامین می كند.
مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اضافه كرد: سئوالات در رابطه با نحوه تأمین ارز باید از بانك مركزی پرسیده شود، زیرا نحوه استفاده از سامانه های مربوطه را توضیح خواهند داد.
وی ادامه داد: از جانب دیگر برای انجام امور تجاری لازم است حتما افراد برای واردات، ثبت سفارش كنند و بعد از این مرحله، مسائل بانكی و تامین ارز خویش را دنبال كنند. برای واردات و صادرات چنین چرخه ای تعریف شده و در این روند نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان تعریف شده است.
مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با اشاره به فعالیت سامانه هایی مانند نیما اظهار نمود: آنچه مربوط به دفتر ما می گردد در مرحله ثبت سفارش تمام می شود و آنچه مربوط به مسائل بانكی و تامین ارز می گردد در مراحل بعد از ثبت سفارش از جانب بانك مركزی پیگیری می گردد.

به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، تامین ارز برای واردكنندگان و از جانب دیگر بحث بازگشت درآمد ارزی حاصل از صادرات به سامانه نیما در ایام گذشته انتقاداتی به دنبال داشته است و برخی صادركنندگان همچون صادركنندگان فرش نسبت به این مورد واكنش داشتند و موانع این رویكرد برای فعالان بازار را مطرح كرده اند.
1397/03/05
14:20:34
5.0 / 5
4904
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
تولیدو