شركت های اروپایی خواهان حمایت مقامات خود از برجام هستند

شركت های اروپایی خواهان حمایت مقامات خود از برجام هستند

تولیدو: تهران- اقدام یكجانبه رئیس جمهوری آمریكا در خروج از توافق بین المللی هسته ای با ایران، خیلی از مدیران عامل شركت های اروپایی را بر آن داشته است تا از مقامات خود بخواهند برای پشتیبانی از این شركت ها، در مقابل خواسته های واشنگتن ایستادگی كنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی 'اوئس فرانس'، مدت كوتاهی بعد از امضای توافق هسته ای با ایران، شركت های اروپایی بخصوص بنگاه های اقتصادی فرانسه كه ایران را بازار خوبی برای فروش محصولات خود می دانند، برای سرمایه گذاری در این كشور، گوی سبقت را از یكدیگر ربودند. با وجود تصمیم های دولت آمریكا درباره این توافق، هنوز هم خیلی از شركت های اروپایی علاقه مند به ادامه حضور در بازار جوان ایران هستند.
لابراتور غذایی بهداشتی 'دیلن' (Dielen) یكی از آن شركت ها است. لابراتوار دیلن در شروع سال 2016 یك قرارداد جدید با ایران امضا نموده است.
پل ویولت مدیر عامل لابراتوار های دیلن در این باره می گوید: ما از شروع سال 2016 فعالیت خویش را در ایران آغاز كردیم. جمهوری اسلامی برای ما بازار خوبی است. برای ما ایران یك فرصت افزایش میزان فروش 15 درصدی است. البته ما بازارهای دیگری هم در سایر كشورها همچون ژاپن، لبنان، تركیه و هنگ كنگ داریم اما ایران برای ما یك بازار و یك فرصت مضاعف به حساب می آید.
مدیر عامل شركت دیلن درباره خروج آمریكا از برجام اظهار داشت: برای ما این خبر بدون شك یك پیامد بد است. ما در كوتاه مدت در ایران می مانیم اما حضورمان در بین مدت بستگی به راهكارهای سیاستمداران دارد كه این مورد هم از دایره اختیارات ما خارج است.
ویولت در پاسخ به این پرسش كه چه انتظاری از مقامات دولت فرانسه دارید، اظهار داشت: آیا مقامات اروپایی می توانند با یك صدای واحد در برابر تهدیدهای آمریكا ایستادگی كنند؟ آیا آنها قادر به پشتیبانی از شركت های اروپایی هستند؟ ما امیدواریم كه چنین باشد و مقامات اروپایی ما را همراهی كنند تا بتوانیم بصورت پایدار در بازار ایران حضور داشته باشیم.
شركت دیلن، شركتی است كه در زمینه محصولات غذایی و زییایی فعالیت می كند و در سال 1978 تاسیس شده است.
این شركت با میزان فروش بیش از دو میلیارد و سیصد و میلیون یورویی در سال 2017، رشد قابل توجهی در بازارهای جهانی و سودآوری داشته است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در خصوص خروج این كشور از توافق اتمی با ایران كه توسط قدرت های جهانی كه سه سال پیش در وین، پایتخت اتریش به امضا رسید، فعالیت تجاری شركت های اروپایی طرف قرارداد با ایران را در معرض خطر قرار داده است.
جمهوری اسلامی ایران هم به نوبه خود برای طرف های اروپایی برجام ضرب الاجلی 60 روزه تعیین كرده و شرط ماندن خود در توافق را گرفتن 'تضمین های لازم' از این كشورها عنوان كرده است.
'فدریكا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله بعد از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریكا تاكید كرد كه این اتحادیه به توافق هسته ای با ایران پایبند است.
سران انگلیس، آلمان و فرانسه هم با انتشار بیانیه های جداگانه ای حمایت خویش را از برجام اعلام نمودند.
اروپام**9041*شبس*1488 **


1397/03/01
19:20:06
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: بازار , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو