سفیر جمهوری بنین در ایران:

درهای بازار آفریقا بر محصولات باكیفیت گشوده است

درهای بازار آفریقا بر محصولات باكیفیت گشوده است

تولیدو: اراك - سفیر جمهوری بنین در ایران اظهار داشت: درهای بازار آفریقا بر محصولات باكیفیت گشوده است و این كشور با آگاهی از ظرفیت و فرصت های تجاری ایران آمادگی كامل در تقویت مناسبات اقتصادی دوجانبه دارد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، نعیم اكیبو عصر روز یكشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان مركزی در اراك، اضافه كرد: استان مركزی با بنیه قوی صنعتی و كشاورزی توانمندی های زیادی را برای برقراری روابط دوجانبه با كشور بنین دارد و می تواند در حوزه انتقال دانش فنی، تقویت زیرساخت های فرآوری محصولات خام، تامین تجهیزات تخصصی و همینطور بازار هدف برای تولیدات باكیفیت محصولات صنعتی و كشاورزی با این جمهوری همكاری تنگاتنگی داشته باشد.
وی اظهار نمود: توان تخصصی بالا در حوزه صنعت و كشاورزی در ایران و استان مركزی قابلیت تلفیق با مزیت غنای مواد اولیه در كشورهای آفریقایی همچون جمهوری بنین را دارد و می تواند ظرفیت های مهمی را به صورت مشترك خلق كند.
آكیبو اضافه كرد: بیش از 25 درصد جمعیت كشور بنین مسلمان هستند كه از این منظر هم زمینه های قرابت معنوی و دینی بین دو كشور وجود دارد.
سفیر جمهوری بنین در ایران محیط سیاسی پایدار، دولت مبتنی بر راهبردهای توسعه محور اقتصادی، چارچوب قضایی باثبات و بهره مندی از نظام مالیاتی تشویقی برای سرمایه گذاران، موقعیت جغرافیایی مساعد برای تجاری، شبكه های ارتباطی در حال توسعه، سرمایه گذاری روبه رشد، استقرار شركت های بزرگ تجاری و فرصت های كسب و كار را همچون مزیت های انتخاب بنین برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی عنوان نمود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی اراك هم در این نشست اظهار داشت: تقویت روابط تجاری دوسویه و دستیابی به بازار هدف پایدار دركشور بنین از اهدافی است كه استان مركزی به دنبال آن است.
منوچهر توسطی اضافه كرد: تولید فضای امن و حمایتی برای ارتباط موثر تجار و تولیدكنندگان در بنین با عنایت به ظرفیت های بالای استان مركزی در حوزه های صنعتی، كشاورزی و گردشگری موضوعی است كه در این سفر دو روزه راهكارهای آن ارزیابی می گردد.
وی اظهار نمود: بازار فروش محصولات استان مركزی نخستین قدم برای همكاری بین دو كشور ایران و بنین است و فعالان اقتصادی این استان از مزیت های موجود در بنین آگاهی كافی دارند و پیشنهاد می گردد كه بزودی هیات تجاری به بنین اعزام شود.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی اراك بیان كرد: به منظور توسعه سطح همكاری و گسترش روابط تجاری موثر آمادگی برپایی نمایشگاهی از تولیدات كشور ایران در بنین وجود دارد.
در این نشست ظرفیت های سرمایه گذاری كشور بنین با هدف آشنایی بیشتر برای فعالان اقتصادی استان مركزی معرفی گردید و تجار و تولید كنندگان راهكارهای توسعه روابط تجاری را مورد بررسی قرار دادند.
بازدید از شركت آلومینیوم ایران، دهكده گل محلات و غار نخجیر دلیجان و دیدار با استاندار مركزی از برنامه های سفر 2 روزه سفیر جمهوری بنین به استان مركزی است.
جمهوری بنین كشوری واقع در غرب آفریقا است كه پیش از این با عنوان 'داهومی' شهرت داشت.
پایتخت این كشور 'پورتو نووو' و مركز سیاسی آن 'كوتونو' است كه در عین حال بزرگ ترین شهر و مركز اقتصادی بنین به حساب می آید.
زبان رسمی جمعیت 10 میلیون 300 هزار نفری جمهوری بنین فرانسوی است و پول رایج این كشور هم فرانك سی اف ای آفریقای غربی می باشد.
این كشور در تاریخ اوت 1960 میلادی از فرانسه مستقل شده است و حدود 40 درصد از مردم این كشور از قوم فون و بقیه از سایر اقوام هستند.
6991/6013/


1397/02/03
12:57:36
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تولیدو