جنجال تعرفه های آلومینیوم و فولاد ادامه یافت

شكایت اتحادیه اروپا از آمریكا به سازمان تجارت جهانی

شكایت اتحادیه اروپا از آمریكا به سازمان تجارت جهانی

تولیدو: اسناد تنظیم شده در سازمان تجارت جهانی نشان داد اتحادیه اروپا به دنبال دریافت خسارت از آمریكا بابت تعرفه های وضع شده برای واردات فولاد و آلومینیوم است.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در اقدامی كه پیش از این از جانب چین اتخاذ شده است، اتحادیه اروپا اعلام نمود توجیه امنیت ملی برای تعرفه های آمریكا را نمی پذیرد زیرا این تعرفه ها تنها برای پشتیبانی از صنعت آمریكا وضع شده اند.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: با وجود اینكه آمریكا این تدابیر را بعنوان تدابیر امنیتی توصیف كرده است اما آنها در واقع تدابیر حمایتی هستند.

تعرفه های حمایتی برای واردات یك كالای خاص در صورتی وضع می شوند كه صنعت یك كشور در معرض خطر صدمه جدی از افزایش ناگهانی واردات قرار گیرد. در مورد آمریكا منتقدان سیاست ترامپ می گویند چنین تهدیدی وجود نداشته است.

اتحادیه اروپا اعلام نمود خواستار انجام رایزنی هایی با آمریكا در آینده نزدیك است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، ماه گذشته این تعرفه ها را اعلام نمود و اعتراض جهانی را برانگیخت زیرا این جریمه ها غیرقابل توجیه و عوام گرایانه به حساب آمده اند.

اگر كشورها نشان دهند كه تعرفه ها را برای پشتیبانی از امنیت ملی خود وضع می كنند، می توانند از خیلی از مقررات تجارت بین المللی معاف شوند اما این معافیت ها مشمول تدابیر حمایتی صدق نمی كند.

بر اساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا و سایر متحدان آمریكا نه تنها نگرانند كه تعرفه ها میزان محصولاتی كه آنها می توانند به آمریكا صادر كنند را محدود كند بلكه از این واهمه دارند كه ممنوعیت واردات فولاد به آمریكا، سبب سرازیر شدن فولاد خار جی به بازارهایشان و اشباع عرضه شود.

چین تهدید كرده با وضع تعرفه برای سه میلیارد دلار واردات كالاهای آمریكایی تلافی خواهد نمود. اتحادیه اروپا هم سرگرم تهیه فهرست تعرفه های خود است.
1397/01/28
14:49:22
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
تولیدو