ثبت سفارش از سرگرفته شد

ثبت سفارش از سرگرفته شد

تولیدو: ثبت سفارش های واردات و صادرات كالا كه از هفته پیش متوقف شده بود، بار دیگر از سرگرفته شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بنا بر آنچه اعلام شده است: «با توجه به اعمال تغییرات مربوطه در بخش تجاری سامانه جامع تجارت و همینطور سامانه ثبتارش، از ساعتی قبل امكان ارسال درخواست های افتتاح به سامانه ثبتارش فراهم گشته است. البته هم اكنون امكان ویرایش درخواست های قبلی وجود نداشته و بعد از پیاده سازی تغییرات مربوطه اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت».

نكته دیگر آنكه برپایه مصوبات اخیر هیات وزیران در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال جاری و به منظور ساماندهی بازار ارز، تغییراتی در بخش عملیات تجاری سامانه مربوطه اعمال شده است. همچون این تغییرات می توان به تغییرات صورت گرفته در مقادیر و نوع عملیات ارزی اشاره نمود. در این بخش گزینه بدون انتقال ارز به گزینه های قبلی اضافه شده و گزینه غیربانكی كه در گذشته وجود داشت حذف گردیده است.

براین اساس تجار روی این سامانه در زمینه عملیات ارزی با دو گزینه بانكی و بدون انتقال ارز مواجه می شوند. همینطور در زمینه تامین ارز هم تغییراتی صورت گرفته و به تناسب نوع عملیات ارزی انتخاب شده مقادیر زیر برای تامین ارز قابل انتخاب خواهند بود. در صورت انتخاب گزینه بانكی تجار می توانند گزینه هایی مانند خرید ارز از سیستم بانكی، از محل صادرات یا از محل حساب ارزی خویش را انتخاب كنند. همینطور در صورت انتخاب گزینه بدون انتقال ارز تجار می توانند مواردی مانند بند یك ماده ۳۸ آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات، از محل بند ۵ این آیین نامه از محل بند ۶، ۷ یا ۸ گزینه های خویش را انتخاب كنند.

همچنین مجوزهای صادرشده توسط سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران از دیگر مواردی است كه در این بخش لحاظ شده است. البته تذكراتی هم داده شده و اعلام شده است پیش از انتخاب این موارد بندهای مورد اشاره در آیین نامه مذكور به دقت مورد مطالعه قرار گرفته و تنها در صورتی كه واردات به مواردی كه در این آیین نامه اشاره شده مربوط می گردد از گزینه بدون انتقال ارز استفاده شود، زیرا تبعات ناشی از انتخاب اشتباه در این زمینه برعهده تاجر خواهد بود. همینطور پرونده هایی كه پیش از اعمال تغییرات جدید دارای نوع عملیات ارزی غیربانكی بوده است در صورت نیاز به ویرایش باید نوع عملیات ارزی آنها به حالت بانكی یا بدون انتقال ارز تبدیل گشته و تغییرات جدید را در بخش تامین ارز اعمال كنند.

به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، با عنایت به مصوبه اخیر هیات دولت هفته گذشته مقررات ۱۵ گانه ای برای واردات و صادرات در نظر گرفته شد كه براین اساس برای انطباق سامانه جامع تجارت با مقررات جدید برای مدتی امكان ثبت سفارش در این سامانه وجود نداشت.
1397/01/27
16:05:21
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو